Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
20.10.
Pocta Dumce (Vladimír Veselý)

Minule bylo:
19.10.
Kočky a TV už popáté (Petr Janda, Pavel Fiala)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Pocta Dumce

Dumka - manekýna (11 kB) Kazdy den ctu "Neviditelneho psa" a zvlaste rad si prectu rubriku o kockach a Vasi Dumce. Tuto rubriku navstevuji rad ze dvou duvodu. Sam mam nekolik kocek, mam je rad, ale take z toho duvodu, ze si vzdy stahnu obrazek Dumky, co je u ni noveho. Jako aktivni radioamater tyto obrazky pak pouzivam pro vysilani.

Pred mnoha lety jsem pouzival pri spojenich telegrafii, pak jsem zacal rovnez pouzivat mikrofon, ale poslednich par let take digitalni provoz. Ten je zajistovan take pomalobeznou televisi (SSTV), kterou prvne pouzili Americane pri spojenich se sondou Surveyor letici k Mesici. (SSTV vymysleli take radioamateri a poskytli to profesionalum.)
A tak se obrazky Dumky dostavaji i pomoci amaterskeho vysilani do celeho sveta nejen tedy pomoci Internetu. Kamaradi radioamateri jsou vzdy nadseni novymi obrazky, ne vsichni maji Internet. Prenos trva cca 90 vterin nez se obrazek vykresli, jde tedy o staticke obrazky.

Vladimír Veselý, Plzeň