Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
8.12.
Kočky a kytky II (Marta Bürgerová, Anna, Eva Stepankova)

Minule bylo:
7.12.
Kočky a kytky (Lída Kosatíková, P.Simik, Kamil, Milan, Tomas Luhan, Jana Mullerova)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Kočky a kytky

Dnes v Dumce uveřejňuji další vaše reakce, které se zbývají problémem soužití koček s kytkami a které reagují na minulý případně předminulý příspěvek.

Dumka u 'palmy', kterou svými zuby (jak je vidět) ničí :-((( (17 kB) Děkuji všem za rady a nápady.

To kropení vodou, jak radí paní Müllerová, by na Milese možná mohlo účinkovat, i když tomu moc nevěřím. Miles se převážně vody nebojí - dokonce když se koupeme, tak nám i leze do vany a hrozně se diví, že se nemůže přidat. Jednou jsme ho tam hodili, aby nezáviděl, a pak jsme měli mokré tlapičky po celém bytě. Pravděpodobnější bude asi recept paní Kosatíkové - rozhodně očuchávání vyzkouším. :-)
Vzkaz pro Kamila - šáchor patří u nás doma právě k těm nejvíc postiženým rostlinám - Milesík nechává jen stonky - a já bych ho tak ráda měla vzrůstu většího než jen 10 -15 cm. Už jsem tuto vodumilnou rostlinu 6krát i snad víckrát přesazovala, ale on ji vždy vyčmuchá. Jediné místo kam Miles nevyskočí je pro šáchor moc tmavé, ale je to jediná naděje, jak ho uchránit od dravých kočičákových zubisek. Teď mi Miles likviduje datlovník a tak už jsem smířena s tím, že je to datlovník kočičí a ne můj. Jediné, co kocourovi moc nechutná, je Scindapsus. Proto u nás doma převládá, i když nepatří k mým nejoblíbenějším.
Panu Šimíkovi děkuji - zkusím to nejdřív s parafínovým olejem. Ohledně aportování - u nás má největší úspěch, když hračku schováme - Miles ji vyčmuchá a pak má z hraní ještě větší radost. Akorát škoda, že myšky, co se kupují v akvaristice, jsou moc malé - Miles je vždy zašantročí za klavír nebo za postel a nikomu se moc nechce mu je pořád vyndavat. Proto je hlava Alfa výhodnější.
Pro všechny - neznáte však někdo nějaký roztok nebo látku, která kočkám nevoní. Třeba kdyby se něčím odpuzujícím kytky natřely, byl by klid. Já například vím, že naopak kozlík lékařský kočkám vyhovuje a ony pak jeho specifický pach vyhledávají.

Ještě z jiného soudku - o víkendu jsme s mým přítelem Martinem vytvořili kočičí škrabadlo/prolézačku velmi dobré architektury podle různých příspěvků z Dumčiných novin. Musím říct, že spousta rad byla velmi užitečná - např. objednávka sisalového provazu z olomoucké firmy Juta. Je to opravdu korektní firma - provaz je kvalitní a dodací lhůta je jen asi deset dní. Provazu nám hodně zbylo - kdyby někdo měl zájem, mohu část někomu předat za symbolickou cenu. MAILněte do redakce

Domeček zatím stojí - to je záruka kvality, protože ten náš dravec už zničil spoustu odolných materiálů. Podstatné je, že se mu komplex líbí, hraje si na něm, spí v něm a místo sisalu trhá koberec.:-)
Marta Bürgerová

Jeste k problemu "kocky a kytky". Chovam a pestuji 2 kocky a pres 100 pokojovych rostlin v kvetinacich. Co pestovat u nas vubec nelze, je sachor - papyrus. Dvakrat ho kocky snedly pokazde hned, co jsem ho prinesla. Protoze jsem sachor moc chtela mit, potreti jsem dala kvetinac s malym sachorem do prazdneho akvaria a zakryla to sklem. Rano me probudil divny zvuk. Kocka sedela v akvariu /bylo bez vody/ pod sklem, vedle ni kvetinac, ale bez sachoru a kocka se myla. Jak se olizovala, narazela hlavickou zespodu na sklo a to byl ten zvuk, ktery me probudil. Ted jim davam k dispozici a k sezrani kvetinac se zelencem - to je taky takova trava. Ostatni kytky jakz takt nechavaji na pokoji. Ale sachor jsem si uz nikdy neporidila.

Anna

Oba dva nasi kocouri neokusuji pouze zive kvetiny, ale dokonce i umele - zvlaste asparagus a zelene umele listky. Prave tyto kvetiny jsem si poridila proto, aby v byte bylo alespon neco zeleneho, a jsem dokonale zmatena - vzdycky jsem si myslela, ze se kocky ridi hlavne cichem a najednou to vypada, ze jdou pouze po barve.

Muze mi to nekdo vysvetlit?
Eva Stepankova