PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  O kočkách i italských (Vlasta)
 
19.12. PSI
Lady (George Švehla)
18.12. VEVERKY
Dnes se zlobím na kočky! - 2.díl (Lumír O.Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999 a 2000

PSI
Lady

Lady (6 kB) Lady, zlatý retriever, je dáma opravdu velice speciální. Se svým pánem, Davidem Henboyem z Cambridge Parku, Lady navštěvuje pacienty v nemocnici Nepean. Je jedna ze čtyř psů, kteří vytvářejí "Nepean Therapy Dogs Club". Tato psiska přinášejí úsměvy a pohodu starým i mladým pacientům v nemocnici a v domovech důchodců. Lady v nemocnici navštěvuje všechna oddělení a lékaři říkají je že je ta nejlepší medicína kterou pacienti mohou dostat.

Lady se vždy na návštěvy těší a k pacientům je dobrosrdečná a mírná. Sama svým šestým smyslem vycítí kdo je smrtelně nemocen a tomuto pacientovi věnuje zvláštní a nevšední pozornost.
Program "Therapy Dogs" nyní potřebuje "nová" psiska. Lady a její tři kolegové potřebují pomoc v rozdávání úsměvů a dobré nálady pacientům a starým občanům. Na všechno sami nestačí. Pejsani musí být zlatí retrieveři, to je v nemocnici předpis. Navíc musí být mírní a dobře naložení. Prostě hodní a usměvaví.
Páníčci také musí být ochotni věnovat svůj čas k návštěvám zdarma, protože i nyní je celý tento program založen na dobrovolné a bezplatné činnosti. Výcvik, jak psů, tak i pánů, je zdarma, opět zajištěný neplacenými dobrovolníky. Navíc tato činnost není prospěšná jen pacientům, avšak i těm co se se svými čtyřnohými kamarády tohoto programu zúčastňují.
Pejsani mají návštěvy nadevše rádi a v návštěvní dny hned při probuzení dávají jasně najevo svoji radost z nadcházející akce.

George Švehla, 13/12/2001          

Volně převyprávěno z místních novin Penrith Press.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata