PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Nalezený ztracený František (Pavlína Tomášková)
 
16.7. PSI
Ježek pod lavičkou (Pavel Doktor)
15.7. PTÁCI
Sojka - když se řekne ptáček X. (Lumír O.Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001 a 2002

PSI
Ježek pod lavičkou

Ježčí známka (7 kB) S ježky jsem se setkali v reálu (my s Betynkou) i na WEBu (Betynčini čtenáři) již několikrát, a zdálo by se, že od podobných setkání už nelze čekat nic nového. A přeci:

Jako každý rok, i letos potkáváme ježky. Nebylo jich tolik jako jiná léta, kdy jsme našli skoro každý večer aspoň jednoho, také se objevili později než loni, ale byli. No a jako obvykle, Betynka se k nim nadšeně hnala, aby je "pozdravila" (nebo ani ne) a pak je zanechala jejich osudu. Tentokrát ale vše proběhlo trochu jinak.
Ježek (5 kB)
Vyšli jsme takhle, večer - jak jinak, s Betynkou z domu a hned jsme spatřili ježka. Nejen Betynka, která to má v popisu práce, ale i já. Pohodlně se špacíroval po cestičce a milá Betynka hrrr k němu. Jenže ježek neměl právě společenskou náladu a Betynce utekl. Tedy utekl, on zas daleko neprchá. Jednak je přeci jen pomalejší než pejsek, a jednak spoléhá spíše na "pasivní ochranu" svých ostnů. Však ani tenhle nezmizel daleko, jen zajel pod betonovou lavičku.
Ilustrační fot z WEBu (14 kB)
Kdepak jsou ty doby, kdy se Betynka coby štěně schovávala pod auto a dělala si legraci z boviera Gerouše, který za ní nemohl. Dnes se karta obrátila. Betynka je sice malý střední pudlík, ale ježek je ještě menší a lavička je nizounká, tak možná pro jorkšírka. Betynka se pod ní nevešla, ale vzdát to nechtěla.
Kdyby se k ježkovi dostala, už by si ho víc nevšímala, ale takhle se cítila podvedená a jala se kroužit kolem lavičky. Zkusila to z jedné strany, pak z druhé a zase se vrátila: co kdyby lavička mezitím vyrostla. Být to pohádka, napsal bych: jestli neumřeli, škádlí se dodnes, no ale to bych se s vámi o tuhle příhodu nemohl podělit.
A tak jsem Betynku odtáhl násilím a teď mně tu máte :-).

Pavel Doktor          

Kompletní stránky Pudlovin (dříve Betynky) najdete na http://www.volny.cz/blanka_pavel/betynka.

Nalezená fenka - ovčačka,
drobnějšího vzrůstu, která marně čekala na svého pána nebo asi spíše paničku (má raději ženské) poblíž Starého Vestce, v budce u autobusové zastávky. Je to neagresivní pes, velmi milý, jednoznačně s ní bylo dobře zacházeno, ale nemá ráda kočky (což jí promineme). Pokud by náhodou některý čtenář PET věděl, že někdo ji hledá, bylo by to báječné. Bylo by dobré i kdyby někdo se jí chtěl ujmout a vytvořit ji hezký domov. Zájemci, pište prosím na adresu PET. Blanka

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata