PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Kočičí chůze (Marie Crossette, USA)
 
17.4. PSI
Míša (Lenka Prokešová)
16.4. JEDOVATKY
Volští mravenci (George Švehla)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PSI
Míša

Míša je frajer (10 kB) Jednou na podzim v naší vesnici zastavilo auto u obchodu, lidé si nakoupili, odjeli a psa tam nechali :-/. Pes tam pobíhal asi dva týdny, lidé mu občas něco dali. Nakonec se ho ujali naši známý Martina a Pavel Ruskovi.

Míša byl plachý, všech a všeho se bál. Na krku měl vydrbané fleky po klíšťatech. Fleky byly částečně pokryté strupy a vypadaly dost ošklivě. Jinak byl Míša celý špinavý a měl plnou srst zplstnatělých chuchvalců. Možná to lidi bohužel odrazovalo.
Míša se 'usmívá' (8 kB)
Pavlovi jsem řekla, že když si ho vezmou, tak jim ho pomůžu vykoupat, vyčesat, vytahám klíšťata a vůbec všechno. Klíšťat bylo požehnaně. Vystříhala jsem mu místa, kolem těch rozdrápaných fleků a namazala je hojivou mastičkou.
Nacpala jsem Míšu i s Pavlem do sprchy. Míšu jsme museli vydrhnout na dvakrát. I když Pavel i já jsme nebyli mokrý o moc méně :-). Pak následovalo fénování a vyčesávání.
Zase činnost na několik hodin. Ale stála za to. Z Míši byl najednou hezký pejsek. Veterinář odhadl, že je to asi dvouletý kříženec bílého špice a zlatého retrívra. A dodal, že je to v okolí už asi šestý nalezenec za poslední 2 týdny.
Míša na vodítku (9 kB)
Jen co Míša získal k té zářivé čistotě i trochu sebevědomí a začal nosit ocas zatočený nahoru, najednou všichni říkali, jak je to krásný pejsek a jak si ho chtěli vzít :-/...
Sice trvalo delší dobu než Míšovi narostla srst na vystříhaných místech, ale to nevadilo.
Míša je ve střehu (9 kB)
Ze začátku se Míša bál všeho, ale teď už je z něho dobrý hlídač. Pavel se cítí potěšen, když mu soused, řekl že mu nemůže cosi donést, neboť se bojí projít kolem Míši. Mě tedy Míša vždycky vítá. Ale já Míšu hlídám, když Martina s Pavlem odjedou, tak se dobře známe.
Jinak kdoví jaké měl předchozí majitele. Míša je totiž útěkář. Jak mile se mu něco nelíbít, tak mu přepne v hlavě a už je pryč. Někdy se nechá chytit. Už se mi stalo, že jsem ho honila hodinu po vsi a museli mi ho chytit cizí děti. Děti má Míša rád.
Míša byl hrozný strašpytel, naštěstí se to už zlepšilo. Naše kočky Míšovi strašně ubližovaly. Jak ho u nás uviděli, tak hr na něj. Naježit hřbet a útok s velkým syčení a chudák Míša zdrhal...
Jednou ho chudáka kocour Piškot nahnal na stříšku a Míšovi začali ujíždět tlapky a řítil se po stříšce dolů. Manžel ho běžel chytat, ale Míša to na poslední chvíli vybral a vylezl zpět.
Míša se prodírá potostem (12 kB)
Nebo se Míša šel schoval do křoví před vedrem, ale narazil tam ta konkurenci - naši kočku Šísu. Takže z křoví vyběhl Míša se zoufalým kňučením a za ním rozparáděná kočka. Kočku jsem zahnala :-), a pak jsem musela uklidňovat Míšu.
Vůbec jsem nevěděla, jak to těm našim potvorám zatrhnout :-/.
Míša neměl proti nim ani trochu odvahy. Kdyby štěknul tak utečou. Tak jsem s Míšou v náručí honila kočky a řvala baf, baf. Od té doby, ač je to k nevíře, si naše kočky dávají odstup a aspoň přímo neútočí i když se nadšeně netváří. Do té doby jsem nemohla nechat Míšu s některou kočkou ani vteřinku o samotě, protože Míša naprosto vyděšen skončil v nejtemnějším koutě a hrozně kňučel.
Naše fenka Vrána dávala také najevo nelibost pokud byl Míša u nás, ale té se Míša tak nebál. Jednou zavrčela, že jí leze do misky a Míša ji chytil za kůži za krkem.
Míša se poslední dobu chce i prát. Dříve ustrašený psík, kterého jsem zachraňovala před malou kočkou a už se chce prát i s velkými psy. Pavel se o něj stará a z Míši se stal normální spokojený a poslušný psík.

Lenka Prokešová          

P.S.: Přikládám fotky Míši ze společné vycházky.

Bart (9 kB)
Ztratil se BART,

v sobotu 8.2.2003 - německý ovčák, černý, dlouhosrstý v ZÁLEZLICÍCH, ident.známka č.42, chip 0985100005698512. Jakékoliv zprávy prosíme na tel. 606174722 nebo na Vladislav.Soukup@tiscali.cz

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata