PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:   Vzpomínka na Maxi Marysko (Ferda) / Pamlsky mých kocourků (Maxi Marysko)
 
3.10. PSI
Rolfíček aneb výchova foxteriéra (Renata Žaludová)
2.10. VLCI
Polovlci na Letné (Ivana Jirková)
Letošní archiv PET,
archiv 1999 a 2000

PSI
Rolfíček aneb výchova foxteriéra

Foxteriér - ilustrační obrázek z archivu (8 kB) Je to už dávno, skoro 40 let. Moje babička, o které jsem v PET už také psala, měla psa Rolfíčka. Byl to naprosto nevychovaný drsnosrstý teriér. Babičce ho donesla teta jako malé štěňátko, když přišla o předchozího pejska Ryšánka. Jak známo, foxteriéři mají tvrdou náturu, a tu babička jakožto milovnice zvířat prostě nezvládla. Rolfíček se s oblibou toulal, popřípadě se občas serval se sousedovic vlčákem.

V té době jsme bydleli s babičkou v sousedních bytech ve starém pavlačáku ve Znojmě. K oběma bytům vedly nekryté schody ze dvora do prvního patra. V zimě tam často zamrzala voda, takže se musela nosit z chodby v přízemí. Bylo to také ale oblíbené místo Rolfíčkova odpočinku (že by snad hlídal, to ani náhodou, leda podle svého uvážení: cikánku do dveří v chodbě klidně pustil, ale na prodavačky z obchodů v přízemí, které tam občas chodily, vrčel).
Aby měl na těch schodech nějakou zábavu, počkal si vždycky na maminku, a když šla kolem (popřípadě s kýblem studené vody), vrčel na ni a chňapal jí po kotnících. Žádné domluvy samozřejmě nepomáhaly, a tak se jednoho dne maminka naštvala, a když jí zase chňapnul po nohou, vylila na něho celý ten kýbl studené vody, který zrovna nesla. No a protože to bylo v zimě, nebyla to rozhodně příjemná sprcha.
Ale od té doby získal Rolfíček k mamince s kbelíkem vody patřičný respekt a vždy se jí hned klidil s cesty do bezpečí babiččiny kuchyně :-).

Renata Žaludová          

Jsme domov pro opuštěná zvířata
a nyní se musíme přestěhovat. Nutně potřebujeme umístit co nejvíce pejsků. Velmi děkujeme za každou pomoc. Viz   http://www.volny.cz/zvirata.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata