Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  KONĚ: Jak kouše kobyla a kůň bojící se vody (Ivana Jirková)
 
9.1.
Líza a spol. - záchranná akce II. / Míry Berušky a Šmudlinky (Ivana Jirková) / Reakce čtenářů na záchranou akci (Adra, Dana, Jan Halva)
8.1.
Míry Nosík a Tygřík / Líza a spol. - záchranná akce (Ivana Jirková)
Archiv Dumky
1998, 1999 a 2000


Líza a spol. - záchranná akce II.

Odvážný Cvrček (Nosík) na výletě k nedalekému křoví (7 kB) Po čtvrteční povedené záchranné akci se Šmudlinkou (která je teď naprosto v pohodě), a nepovedené s Lízou, jsem si řekla, že to nevzdám. A tak jsem se v pátek po práci vydala podívat se, co nového. Zjistila jsem, že se Lízinka alespoň přestěhovala ke vzniklému otvoru.

Lákala jsem jí, ale marně. Vrátný onoho podniku mi radil, jak dostat kočku dolů, ale jeho rady byly - mírně řečeno - naprosto bezcenné...
Cecilka šestitýdenní (8 kB)
Pak přišel jakýsi údržbář a, když viděl mou snahu, přinesl asi čtyřmetrové prkno, které k otvoru přistavil, jenže příliš kolmo. Líza si prkno prohlédla, ale pak utekla a už se nevrátila. Mezitím začalo docela pěkně pršet.
Došla jsem tedy na nákup a vrátila se zpět. Nic nového, po Líze ani stopa. Koupila jsem asi desetidekový špalíček šunkového salámu, tak jsem jej rozlámala na menší kousky a zkusila Líze nahoru naházet. Musím se pochlubit, že ve většině případů a po několika pokusech dopadly kam měly :-). Ono to asi vypadá snadné, ale zkuste si kousky salámu naházet cca čtyři metry vysoko do škvíry dvacet krát třicet cm, ještě k tomu kolmo ke zdi. Pak jsem odešla.
Kryštůfek s barevnou myší (8 kB)
V noci jsem se vrátila a zjistila, že Líza je nahoře. A začala další akce. Lákala jsem jí, volala, přesvědčovala, že na to má. Nic. Ulovila jsem tedy Cvrčka (jak jsem začala říkat Nosíkovi, protože na tohle slyší a na Nosíka ne :-(), vysadila na okno, a on znovu ukazoval, že to jde.
Po druhém pokusu ho to ale přestalo bavit, a tak moje snahy pozoroval, spolu s Beruškou a Šmudlou, z uctivé vzdálenosti.
Všechno marné.
Donesla jsem tedy misku s jídlem a zkoušela to na dlabanec. Nic. Šla jsem domů a cestou potkala svého prostředního syna, který mi dal najevo, že jsem naprosto neschopná a on to zvládne :-). Vrátila jsem se s ním na místo, podíval se co kde a jak, sdělil mi, že to je nemožné, dostat Lízu dolů, a šli jsme domů :-(.
V sobotu se všechno opakovalo. Miska s jídlem sice zapůsobila, volání taky, ale stále to nebylo ono. Vytáhla jsem nejtěžší kalibr, voňavý "lanšmít". Líza nasála a začala jevit zvýšený zájem. Dala jsem tedy několik kousků na okno a další zkoušela, stejně jako ten salám, Líze hodit.
No, tady jsem zrovna úspěšná nebyla. Ale, když jsem se ohnula, abych zvedla spadlý kousek ze země, najednou jsem podklesla v kolenou a vyjekla. Líza skočila. Mně rovnou na ohnutá záda.
Když Vám takové čtyři až čtyřiapůl kila přistanou ze čtyřmetrové výšky na záda, je to docela znát. Taky se mi dostalo na chvíli dost důrazného ujištění, že si moje záda představují trochu méně razantní masáž...
Takže já se lekla Lízy a Líza zas mého úleku. Ale byla dole! A dopadly jsme bez většího poškození já, Líza, i moje bunda. Líza mi radostně otřela veškerý prach ze svého kožíšku do nohavic, ale ani nemňoukla, ačkoli je jindy, stejně jako Šimulda, povídavá. Asi se nahoře namňoukala dost. Byla tam zavřená sedm dní! Hned se taky pustila do jídla. Je zajímavé, že ostatní tři si misky, z níž jedla Líza, nevšimli a jedli všichni tři z druhé.
Peťulka šestitýdenní (9 kB)
S chutí se podělili i o lahůdku, která zvítězila nad Líziným strachem.
Pak se všechny čtyři číči sebraly a jako duchové zmizely v křoví. Jednu chvilku stály vedle mne, a hned tam nebyl ani chloupek. Asi šly udělat prohlídku okolí. A já jsem mohla konečně spokojeně jít domů. Věděla jsem, že je rodinka zas pohromadě.
Jen Tygřík chybí, ale toho už asi neuvidím :-(.

Míry Berušky a Šmudlinky

Přidávám ještě míry Berušky a Šmudlinky. Beruška47/28 cm a asi tak čtyři kila, Šmudla 45/20 cm (ale jejímu ocásku konec chybí) a tak tři a čtvrt až tři a půl kila - Šmudlinka je nejdrobnější. Zato Cvrček bude kocour jako hrom, jeho aktualizované míry dodám.

Ivana Jirková          


Reakce čtenářů na záchranou akci, uveřejněnou včera

Pokud vím, tak hasiči v TV říkali, že na tyto případy vyjíždějí a to běžně a zvířata zachraňují, mají to v popisu práce.

Též na adrese - ÚKOU: http://www.mze.cz/cz/UKOZ/adresy.htm jsou uvedeny adresy organizací, útulkú i záchraných služeb pro zvířata, kam by mohla obratem zavolat a požádat o pomoc.
Adra          

Fanánek šestitýdenní (8 kB) Vzdy se me hluboce dotknou takoveto negativní zpravy. U nas na pracovisti je to obdobny problem a jednou za cas dojde k boji mezi krmici arealovych kocek a nekrmici - nemilovniky...
Asi by bylo nejlepsi pozadat nekoho z udrzbaru (kteri jsou asi vsude neochotni vubec udelat neco navic, natoz pro kocky), aby do te klimatizace zamezili pristup. Je to hrozne pomysleni, ze tam pojde hladem ! Ale aby se ti udrzbari rozhoupali, je asi potreba je zkorumpovat a delat na ne psi oci a vubec se tvarit provinile. Aby tam nelezly dalsi chudinky.
Snad se to vse podari.
Dana          

Paní Jirkové poraďte, ať zveřejní jméno podniku, kde jsou tak "milí" na kočky a hlavně ať se obrátí na policii a spolky pro ochranu zvířat - ze strany těch údržbářů je to eviodentní porušení zákona o týrání zvířat.
Já mám po posledních událostech v ČT setsakra averzi na tolerování "malých" prohřešků - viz včerejší Klausoviny v Naostro - chtějí-li to podle zákona, budiž, ale pro obě strany. Proto ta radikalita.
Pokouším se dostat na papír zážitek s kocourem, který hlídal myš (počítačovou) 8-))).
Jan Halva          

P.S.: Cvrčka (Nosíka) jsem fotil při "exkurzi" s paní Jirkovou začátkem prosince 2000; zbytek dnešní Dumky doplnily obrázky Červenkovic koťat.

Ferda          

Koťata vylezají z klece (17 kB)

Čtyři koťata nabízím k odběru!
Nabízím krásná koťata, čtyři kocourci, věk tři měsíce, barva - dva černí, jeden šedý mourovatý a jeden bílošedý. Koťátka jsou čistotná, chodí na písek, hravá a přítulná. Nechci je dát do útulku, ale nechat lidem, kteří je budou mít rádi.
Dana Lapešová, dana.lapesova@medicon.cz, tel. (02) 6136 3164
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko.
Našla se angorská kočka
Už asi týden u nás žije na dvorku spolu s našimi velká asi angorská kočka (kocour-nevím) dlouhosrstá, světlounce rezavá a bílá. Je to zřejmě kočka chovaná doma a asi se zaběhla. Zatím se jí snažím krmit, když mi dovolí se přiblížit. Je asi chudinka v nezvyklém prostředí stresovaná. Praha 4 - Pankrác, blízko parku Jezerka. (18.12.2000).
Ptejte se na adrese   MiroslavNemecek@seznam.cz
Ztratil se rezavě plavý kocourek
Dne 24. listopadu 2000 se ve Valtířové (obec u Ústí nad Labem) ztratil osmiměsíční evropský kocourek jmenem Ringo. Je rezavě plavý kocourek s bilým límcem, náprsenkou a packami. Je krátkosrstý, ale srst ma hustou a jemnou. Protože jsme ho naštěstí nenašli přejetého, je pořád naděje, že ho někdo odvezl. Je hodně mazlivý. Za jakoukoli zprávu děkuji.
Olivová, tel.: 047/51 45 203
e-MAIL: Olivova@pf.ujep.cz
Dvě koťata do dobrých rukou
Je pro ně vhodné umístění někde, kde budou mít výběh a možnost lovit hlodavce. Jedno je kocourek - rezatě moratý s bílou náprsenkou a “bílými bačkorkami” a druhé kočička s normálním barevně obvyklým šedo černým moratým vzorkem, ve kterém ale tu a tam probleskne třetí-rezatá barva, a má též bílou náprsenku a “bílé bačkorky”. Více se můžete dozvědět v mém příspěvku do Dumky. Případní zájemci o Divoščina koťata, pište prosím Dumce.
Miloš Návesník
Ztracený černý kocourek v Praze 4?
V Praze 4 na Hájích bydlí od minulého týdne v křoví před našim domem černý kocourek, evidentně dobře živený s krásnou srstí. Zdá se, že se ztratil a v panelákové džungli netrefí domů. Má rád lidi, je důvěřivý, lísá se, ale do domu nejde. Hledáte-li ho či znáte majitele, ozvěte se na helena@cz.ibm.com nebo tel. 7213 1482 (zaměstnání), 7916 982 večer, víkendy.


Upozornění: Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 8.ledna 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.
 
 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci