Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  POUŠŤ: V poušti II. - Pouštní flóra (Lumír O.Hanuš)
 
11.8.
Sv. František (M. Marysko) / Nabízím trochu granulí a strašilky (Míša Hejná)
10.8.
Lízinka II (Ivana Jirková) / Mikroazyl pro kočky (Sue)
Archiv kočičí rubriky
Dumka 1998 a 1999


Sv. František

Simba na klíně Tomáše (16 kB) Tentokrát se vracím ke své dávné zmínce o paní z Nadace sv. Františka z Assisi, která vybírala na útulek pro opuštěné psy a kočky v sousedství Klementina. Zdálo se mi, že ji nepřízeň lidská a nemožnost stihnout zaměstnání, odpolední několikahodinové sezení se dvěma psy v Karlově ulici (proti Zlatému hadovi) a večerní krmení bezprizorných koček zničilo natolik, že rezignovala, ale není tomu tak.
Činda na klíně Kamila (16 kB)

Vyskytuje se na svém místě stále i se psy a kasičkou. Protože nadace se drží při životě silou vůle už několikátý rok, prostředků má minimálně (nemají ani komputér) a patrně se o ní příliš neví, napadlo mě, že do Dumky zkusím poslat jejich informační leták, aby se osvěta šířila...
Možná by se tam někdo z čtenářů zašel podívat nebo maje tamtudy cestu, vhodil by drobný peníz do kasičky. Přítulně mu poděkuje stařičný pes Kuba a jezevčík s pochroumanou pacičkou (samozřejmě, lidské dílo), a zajisté i tam nepřítomné kočky. Mimochodem, všechny stálé strávnice dala na svůj náklad kastrovat, ale ještě pamatuju, jak do nedávna byly drastické problémy s rodícími se koťaty...
Tu paní obdivuju, ostatně všechny lidi, o kterých se v Dumce dočítám, že tuto nevděčnou milosrdnou práci konají - nápor na nervy (a samozřejmě i čas a peněženku) to musí být pro majitele jedné, dvou nebo i tří koček pokojových nepředstavitelný.

M. Marysko          

Informační leták Nadace sv. Františka z Assisi (21 kB)


Nabízím trochu granulí a strašilky

Vrátili jsme se z dovolené, na kterou jsme vezli velkou část našeho zvěřince - psy, morče, křečka i strašilky, které jsme kdysi ve formě vajíček dostali od p. Žaludové.

Kocoura, anduly a ryby jsme nechali doma. A vznikl problém - kocourovi jsme nechali doma granule, ale bohužel to zrovna byly ty, které mu nejedou - je to drůbeží směs s rybou.
Název těch granulí je tuším WOOPY nebo WOOFY, nejsem si úplně jistá, a je to španělská firma. Ale nechutnost těch granulí nespočívá v tom, že by nebyly dobré (aspoň doufám), ale v tom, že náš Kleo nemá rád rybí granulky nebo konzervy. Je několik druhů, já to kupuji spíš podle barvy pytle, tenhle nákup vyřizoval manžel (to si nestěžuji) a bohužel sáhnul vedle. Granule jsou směs drůbeží, hovězí a rybí, tvarově i barevně velmi hezky řešené - hnědočervené, zelené a bílé.
Kocour doma samozřejmě neumřel hlady, babička mu vařila masíčko a bumbal mlíčko a papal pribináčky, ani k nám po našem návratu nechtěl :-))). No, ale teď mám doma asi 2 kg těchhle granulí a ptám se - má o ně někdo zájem? Třeba kdo krmí bezprizorné kočky. Bydlíme v Horoměřicích, je možné se u nás zastavit, nebo přivezu po trase Horoměřice - Jarov (Žižkov).
Kdo by chtěl, můžu k nim přidat i strašilku. Máme jich 7 a strašně žerou (ostružinové a malinové listí). Pokud by měl někdo zájem, ozvěte se prosím v pátek 11. 8. a nebo od 21. 8..
Telefon do práce 02/66106635, domů 02/20972165 a mail hejna@msmt.cz
Míša Hejná          

P.S.: Fotky mouratého kocourka Simby a černo-bílé kočičky Čindy jste mohli vidět už minulý pátek. Jejich dnešní fotky jsem pořídil ve středu na další (druhé) návštěvě na Jílovišti - asi tam budeme jezdit častěji :-))) - Barunka tam dobře spí... Doufám jen, že Dumka nebude moc žárlit...

Ferda          
Simba a Činda přemýšlejí, co provedou (31 kB)

Ztratila se kočička
Dne 20.6.2000 se nám zaběhla kočka Ňouma, je to roční černobílá kočička. Zaběhla se v Pardubicích v bloku domů v Bacháčkově ulici (Skřivánek). V případě jakýchkoliv zpráv se prosím ozvěte na telefon 0603/488 194, nebo 0606/ 568 365, případně v odpoledních hodinách přímo na adresu Bacháčkova 1759.
Mnohokrát děkuji za pomoc
Matýsek sedící (3 kB) Matýsek ležící (3 kB)
Ztratil se zrzavý kocourek
Ve stredu 21.6. se v lokalite Prahy 8 - Kobylis (konkretne bydlime Brezineveska 12) ztratil zrzavy kocourek. Matýsek je tri roky stary (23.6. jsme slavili treti narozeniny nasich kocicek, buhuzel uz bez Matyska) zrzavy mourek, zeleno zlute oci, kastrovany, velice dobre ziveny - mel skoro 8 kg.
Jelikoz mame baracek, byl zvykly chodit ven, ale skoro tyden se neukazat to nikdy neudelal! Se svou sestrou Anickou meli sve teritorium na nasi a sousedovic zahradce a dal se jit neodvazili. Byl moc hodny az hloupy a tak mame podezreni, ze ho asi nekdo odnesl.
Kontaktovala jsem vsechny veterinrni stanice, utulky, atd. nic platne. Moc dekuji za pomoc a prosim o zaslani jakekoli informace o Matyskovi.
Marcela, e-mail: marcela.matouskova@mccann.cz
telefon: 0604/51 51 01

Hledá se kocourek !!!
Dne 8. června se v Brně na Kraví hoře (Masarykova čtvrť, Žabovřesky) ztratil roční hnědomourovaný, velmi přítulný kastrovaný kocourek. Případnou zprávu o něm prosím podejte na telefonní číslo 05/43249953, nebo e-mail renatazal@atlas.cz
Prosba
Ráda bych našla hodné lidi kteří by si vzali dvě dvouměsíční zdravá koťata nebo asi desetiměsíčního černobílého kocourka s delší srstí - více viz čtvrteční Dumka.
Pokud by se někdo hodný našel, zatelefonujte mi kdykoliv domů na tel. číslo (02) 363561 a já vám zařídím ostatní.

Našel se kocourek !!!
Jako pravidelna ctenarka Dumky jsem reagovala na prosbu ohledne ztraceneho kocourka Fouse z brnenske Kravi hory (viz inzerát výše). Jelikoz nase pracoviste je na upati Kravi hory a kolem Fakulty stavebni VUT se pohybuje podobny pritulny asi pred mesicem az dvema se objevivsi kocourek (mezi tulackami, ktere tady nekteri krmi), zkusili jsme se s majitelem kontaktovat.
Bohuzel to nevyslo a nebyl to zmineny Fous.
Kocourek je pritulny, vypada jako kastrovany, je to mourek s prevazne hnedymi a cernymi znaky, jen pod tlamickou ma bilou az bezovou srst. Dale je jeho srst jemna, o trochu delsi nez maji kratkosrste kocky, ale ne nejak vyrazne, ocas hunatejsi (snad nekdo z jeho predku byl dlouhosrsty). Kdyby ho nekdo z okoli Kravi hory postradal, muze se ozvat na E-mail: svdan@fce.vutbr.cz.
Jinak je to nekonecny boj s mnozicimi se, utikajicimi a opet nalezenymi nebo nenalezenymi kockami, az me to nekdy dost "bere" (tak, jak jsem se minule "vykecavala").


Upozornění: Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se specielně vážení a měření najdete 29.června, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.
 
 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci