PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Malá zlodějka (Pavel Steiner)
 
11.2. PTÁCI
Havran a sojky (Ivana Jirková)
6.2. KAŠNY
Želvy a delfíni aneb kašna Arionova (Lumír Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PTÁCI
Havran a sojky

Přišel podzim, přiletěli havrani. Nemám ráda havrany, je to pro mne symbol zimy a tu já moc nemusím. Já vím, že ten havran za to nemůže.
Sojka z Barunčiny knížky (10 kB)

Dokonce jsem kdysi četla zajímavou knížku jakéhosi ruského autora, která se jmenovala "Havran, jarní pták". Byla ze Sibiře. Je možné, že tam havrani odlétají, když u nás zima končí, a tam začíná být snesitelná, nevím.
Ale, to jsem odbočila.
Jeden havran nedávno přilétl k nám do nemocnice a začal se procházet před našimi okny. Po chvíli tam asi objevil něco dobrého k snědku a začal prohrabávat suché listí. To je ale zásobárna místrních sojek. Jedna z nich přilétla, sedla si na strom nad hrabajícícho havrana a velmi rozkaceně mu začala vysvětlovat svůj názor.
Havran dělal, že jí neslyší, a hrabal si dál. Když mu ale sojka nepřestala lát, dostal toho dost a podnikl na ní menší útok.
Sojka poodlétla a spustila, jako by jí na nože bral. Po chvíli se na druhé straně objevila druhá. Jak se domluvily nevím, ale najednou se obě rozlétly proti milému havranovi, každá ze své strany.
Toho útok značně překvapil, vyletěl na strom a zíral, co se to děje. Sojky tedy svůj útok opakovaly a havran to raději vzdal.
Když odlétl, obě sojky se posadily na strom, kde do té chvíle seděl a spustily něco, co vypadalo jako vítězná píseň :-). Pak se zvedly a zmizely. Od té chvíle jsem je tu neviděla.

Ivana Jirková          

Nabízíme štěnata,
vhodná ke hlídání, k domku na zahradu, narozena 28. srpna 2002
Matka: německý ovčák (Cora); Otec: vlčí špic (Rex)
Pejsci: corexové (3 holčičky a 7 chlapečků) - jsou roztomilí - viz povídání s fotkama v PET.
Případné další informace na tel. 603515469 nebo e-mail: spkfig@sps-karvina.cz
Neuhlídali jsme je a teď máme velké starosti :-/.
Nechcete mne Budu dobrý a spolehlivý kamarád! (12 kB)

Jsem šestiletá fenka Zorina,
ze tří čtvrtin německá ovčačka, menšího vzrůstu. Jsem hodná a poslušná, hlídala jsem dům, ale zemřel mi pán :-( a sama být nemohu. Hledám nový domov - nejlépe někde v domku se zahradou. Pokud máte zájem mě adoptovat, zavolejte, prosím, na pražské telefonní číslo 241741666 nebo na mobil 723952991 - Záviškovi.

Nalezená fenka - ovčačka,
drobnějšího vzrůstu, která marně čekala na svého pána nebo asi spíše paničku (má raději ženské) poblíž Starého Vestce, v budce u autobusové zastávky. Je to neagresivní pes, velmi milý, jednoznačně s ní bylo dobře zacházeno, ale nemá ráda kočky (což jí promineme). Pokud by náhodou některý čtenář PET věděl, že někdo ji hledá, bylo by to báječné. Bylo by dobré i kdyby někdo se jí chtěl ujmout a vytvořit ji hezký domov. Zájemci, pište prosím na adresu PET. Blanka

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata