PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Moje kočičky a kocourci - Macíček II. (Dana Anftová)
 
16.9. PES A KOČKA
Dojídač a ochutnávačka (Pavel Steiner)
21.8. PTÁCI
Zahradní lenošení (Marie Crossette)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PES A KOČKA
Dojídač a ochutnávačka

Pif dojídá jogurt (8 kB) Jistě to každý zná. Ve většině rodin, kde mají pejska, plní tento člen rodiny funkci dojídače, neboli chlupaté popelnice. Já vím, že by to správně nemělo být. Pes má dostávat svou stravu, nejlépe konzervy či granule od renomovaných výrobců. Lidské jídlo prý mu neprospívá, ba dokonce může i uškodit. Jenže to je teorie. V praxi to vypadá jinak. Zkuste odolat pohledu psích očí a nedat té němé tváři ani kousek. To vydrží jen velmi silné povahy. Já většinou Pifovi ten poslední kousek buřta, housky či koláče nakonec dám. Klasická situace nastává po nedělním obědě. Všichni mají dost a přesto ještě na některém talíři něco zbylo. Opět nastupuje náš pes ve funkci dojídače a současně i předmyčky nádobí. No, přece to nevyhodíme. Jenom kosti od kuřete už mu dávat nesmíme. Přece jen v jedenácti letech to našemu miláčkovi už tak dobře netráví a kosti se zanedlouho vracejí z žaludku zpět stejnou cestou :-/.
Sally by chtěla ochutnat (10 kB)

Sally, naše mourovatá kočka domácí, dlouhá léta Pifovi záviděla jeho funkci dojídače. Není se čemu divit, vždyť on okamžitě a bez varování dojídá i obsah její, jen na chviličku opuštěné misky :-/. Ale to by nebyla naše kočka, aby nevymyslela nějaký způsob, jak si to vynahradit.
A tak vynalezla funkci ochutnávačky. Ovšem, ne že by to snad byla funkce zcela nová, dosud nevymyšlená. Vždyť již staří králové před mnoha a mnoha sty lety měli své ochutnávače. Tehdy byl, pravda, důvod jiný, korunované hlavy měly strach, aby je někdo neotrávil. To dnes, a zvláště v naší rodině opravdu nehrozí.
Přesto ale Sally svou novou funkci vykonává velmi svědomitě. Pokud Jana například uvaří puding, nalije ho do čtyř misek a nechá na lince vychladnout, můžeme si být jisti, že naše Sally ochutná všechny čtyři porce. Ona toho tedy moc nesní, většinou olíže jen navrch malý proužek. Anebo, že by to byl výtvarný pokus o vytvoření ornamentu na jinak nudném hladkém povrchu? :-)

Pavel Steiner          

Další povídání o Matějovi, Pifovi a kočce Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.

Upozorňuji čtenáře PET, že od pondělí 25.8. do pátku 5.9. PET z důvodů Ferdovy dovolené nevycházeli (14 dní); pak jsem byl z dovolené tak unavený :-), že jsem si ji vzhledem k PET ještě o týden prodloužil :-/...
Pro čtenáře (hlavně ty novější)  zde byla útěcha v podobě archivů z let 1999, 2000, 2001, 2002 a letošní - 2003

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata