PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Kamarádky straky (Pavel Steiner)
 
4.11. PSI
Ferda v roli bubáka (George Švehla)
15.10. PTÁCI
Návrat kolibříků - část druhá (Marie Crossette, USA)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Ferda doráží na jezevčici Jesii (11 kB)
Toulal jsem se skoro dva měsíce po Austrálii a teď doháním co jsem doma zameškal. Takže po tříměsíční odmlce vás opět seznámím s další lumpárnou kterou provedl náš pes Ferda.

Po okolním buši chodíme každý den a tak jednu nedávnou neděli jsme si s Ferdou zajeli autem do sousední osady, ze které jsme se dali cestou po hřebeni na asi 3 km vzdálenou vyhlídku. Míla, jinak moje žena, byla tento víkend zrovna mimo domov a tak jsme měli celou sobotu a neděli jen pro sebe.

Už v sobotu jsme byli na více jak dvouhodinové vycházce v nedalekých údolích, která jsou zarostlá bušem. Ferďasovi se to náramně líbilo a tak jsem si řekl, že v neděli můžeme pro změnu jít po kopcích. Samozřejmě opět bušem, ale tentokrát po cestě co tam je pro hasiče v případě požáru buše. Ferďas pobíhal po okolí a četl veškeré noviny svým raťafákem. A že bylo co číst, to bylo zřejmé. Ocas měl "v pozoru" a uši také!
Jezevčice Jesie odpořívá (15 kB)
Z vyhlídky byl pěkný výhled na přilehlá divoká údolí a tak jsme se vydali na zpáteční cestu. Když jsme už byli jen asi půl kilometru od auta, tak jsem spařil u jedné křižovatky cest asi 5 žen ve sportovním oblečení, evidentně prahnoucích po sportovním vyžití. Věk na to měly, hádal jsem jim tak kolem 35 - 40 lety. Mě a Ferdu neviděly a tak jsme jim zůstali utajeni.
Šli jsme pomalu svojí cestou, když jedna z žen se rozhodla, že si před sportovním výkonem musí odlehčit. Obezřetně se rozhlédla, zajela si deset metrů do buše, spustila své moderní sportovní kalhoty na kolena a přičapla si. Nijak jsem nesledoval co se tam odehrává, stejně to bývá pohled spíš otřesný než lákavý :-/. Šel jsem pomalu dál svojí cestou.
Jezevčice Jesie se s Ferdou perou (15 kB)
Ferda se však vydal na výzvědy! Musel zjistit co se to tam vlastně děje. V takové situaci dovede ten čokl chodit bušem jako duch a najednou se před vámi zhmotní. A tak se nepozorovaně dostal až k dřepící dámě. Pochopitelně, že rafinovaně zezadu :-), jak by to každej pořádnej průzkumník udělal :-))).
Až byl v bezprostřední blízkosti, tak vsunul svůj raťafák čapící dámě zezadu mezi stehna, tiše a pomalu natáhl příslušné aroma a pak si VELMI hlasitě odfrkl.
Zmíněná dáma za hurónského řevu vyskočila přímo vzhůru. Po dopadu se chtěla rozběhnout, ale zapomněla na své moderní sportovní kalhoty co měla na kolenou. Následně se rozplácla do křoví, stále řvoucí, jakoby jí šlo o život :-). Ovšem jen v její fantazii.
Ferda jak se objevil, tak nepozorovaně zmizel. Ten by ani kuřeti neublížil. Pomalu a nezpozorováni jsme se tak vzdalovali z místa odkud se stále ozývalo hlučné spílání. Asi po padesáti metrech se ke mě Ferda přidal a měl takový spokojený výraz v xichtě. Jako "to se mě zase něco pěkného povedlo, že ano?"
Tak jsem ho pochválil za tu podívanou a hlavně i za to, že mě neprozradil.
Tuším, že kdyby mě ta rozkacená saň, když byla v ráži, dostala do svých drápů, že bych bez úhony nevyvázl...

George Švehla, Austrálie, 6/8/2003          


P.S.: Na fotkách Ferda řádí s jezevčicí Jessií!.
Jezevčice Jesie Ferdu honí (10 kB)

Omlouvám se čtenářům PET, že PET minulých 14 dní nevycházely - měl jsem nemocný počítač :-(. Z nezjištěného důvodu se mi smazal systémový disk a já tak přišel o část archivů Dumky a PET, které jsem se teď přes 14 dní snažil (se střídavými úspěchy) obnovit a zachránit. Potřeboval jsem taky uvést do chodu počítač a všechny používané programy. Pro jistotu jsem si koupil i Antivirus, takže doufám, že už vše bude v pořádku a PET začnou zase vycházet... Ferda 

Nabídka pejsků z Azylu PES v Krásném Lese
Pejsci se nacházejí v soukromém útulku pro psy Azyl Pes v Krásném lese u Frýdlantu (severní Čechy). Adresa zařízení je Krásný les 3, p. Dolní Řasnice, telefon 482 341 218. Všichni pejskové jsou veterinárně ošetření a vakcinovaní, manželé Nedbalovi zájemce o pejsky pečlivě prověřují, nechtějí totiž, aby se jejich svěřenci dostali do špatných rukou (psí zápasy aj) - více i s obrázky se dozvíte v úterních PET.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata