PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Za Čárlínkem (Jana Šnebergrová) / Gimmi a FeeBee mají domov
 
18.11. PSI
Jak se Ferda naučil přelézat plot (George Švehla)
13.11. KUNY
Kuna stěhovavá (Pavel Steiner)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PSI
Jak se Ferda naučil přelézat plot

Ferďas je teď v takovém tom dobrém psím věku. Je mu 22 měsíců a tak jako každý teenager zkouší co si může dovolit a na co stačí. Provede kde jakou lumpárnu a občas zkouší i neposlechnout a na zavolání nepřijít. Myslí si, že to je náramná hra, když se páníček a nebo panička ho snaží odchytit. Ovšem to se pak se zlou potáže. Nastanou sankce, které se mu vůbec nelíbí. Potom si velmi rychle uvědomí, kdo je tady "top dog" a začne zase sekat dobrotu.
Ferda zpozorněl co kdyby někomu něco od jídla spadlo (15 kB)

Pravidelní čtenáři PET ví, že s Ferdou chodíme denně na procházky do buše. A protože žijeme v Modrých horách, tak tu máme v buši skalní útesy a hluboká údolí. Ferďas se po skaliskách pohybuje s dovedností kamzíka. Asi to odkoukal od místních "rock wallabies", což je v Austrálii obdoba kamzíka. Je to malý klokan skalní, který by svou akrobacií na skalách nejednoho tatranského kamzíka zahanbil.
A tak i Ferda zdolává skalní překážky s lehkostí baleťáka, až mu někdy závidím. S lehkostí antilopy přeskočí balvan výšky vzrostlého dospěláka. V buši nezná překážku. Ovšem jiná situace byla donedávna u nás doma...
Zahrada za domkem je už více jako 30 let oplocena jen jaksi symbolicky asi metr vysokým pletivem. Tento symbolický plot byl asi před 20 lety vylepšen. Nad pletivo byl natažen ostnatý drát, protože kůň, co se pásl u sousedů se přes plot natáhl a ze záhonků nám ožíral pracně vypěstovanou zeleninu. Teď už není ani zelenina ani kůň. Jen ten VELICE unavený plot :-/.
Ten sice Ferda párkrát podlezl, ale tomu nebylo těžké zabránit a pletivo přitáhnout k zemi kolíky s háčkem na konci. Výška plotu je však pro Ferdu nezdolatelnou překážkou. Ovšem jen psychologickou, nedovede si představit že by ho mohl hravě přeskočit.
Až minulý týden.
Za plotem se objevila pro Ferdu neodolatelně vonící fena. Ferďas to už nevydržel a tak se rozhodl milý plot zdolat. Ne, nepřeskočil, jak jsem kdysi na farmě viděl skákat skoro tunového býka přes skoro dvoumetrový plot za objektem své lásky, Ferda se rozhodl plot přelézt.
Tlapama do ok pletiva a nahoře se protáhl mezi pletivem a ostnatým drátem, aby na druhé straně slezl. Takže i na zahradu teď chodím s Ferdou na vodítku a nečeká mě nic jiného než ten plot vyspravit a učinit ho pro Ferdu neprostupný.
Teď už jsem jen zvědav, kdy Ferďas přijde na to, že plot může hravě přeskočit. To abych pak stavěl dvoumetrovou bariéru!!! :-(((

George Švehla, Austrálie, 28/8/2003          

P.S.: Čekal jsem s uveřejněním povídání dlouho - nebyly fotky; protože ale dlouho žádné Ferdovy od George nepřišly použil jsem zatím jednu z posledních fotek z povídání o výletu v horách. Doufám, že fotky Ferdy začne George zase posílat :-). Ferda

Nabídka pejsků z Azylu PES v Krásném Lese
Pejsci se nacházejí v soukromém útulku pro psy Azyl Pes v Krásném lese u Frýdlantu (severní Čechy). Adresa zařízení je Krásný les 3, p. Dolní Řasnice, telefon 482 341 218. Všichni pejskové jsou veterinárně ošetření a vakcinovaní, manželé Nedbalovi zájemce o pejsky pečlivě prověřují, nechtějí totiž, aby se jejich svěřenci dostali do špatných rukou (psí zápasy aj) - více i s obrázky se dozvíte v úterních PET.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata