Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  VLCI: Polovlci na Letné (Ivana Jirková)
 
2.10.
Aninka byla na kastraci (M.Šmídová)
1.10.
Měření kocourů (Hana Molhancová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000 a 2001


Aninka byla na kastraci

Oblizující a skrývající se Ajdička (10 kB) Okolnostmi jsem byla přinucená nechat konečně Aninku kastrovat. Není asi schopná odchovat koťátka a tak jsem už neváhala a domluvila jsem se na veterině, kterou mi doporučila paní Blanka, že až se mi podaří kočku odchytit, že ji mohu přinést ráno a večer si ji zase vyzvednout.

Během dne, když budou mít volno provedou kastraci. Večer jsem Aninku při jídle lstivě polapila (trochu jsem si to i vyčítala) a dala do připravené přenosky, se kterou byl manžel schovaný v chodbě, aby ji Aninka předem neviděla.
Aninku jsem měla večer doma v kuchyni zavřenou v přenosce a na noc byla i s přenoskou v chodbě. Neobešlo se to bez jejího úpěnlivého nářku...
Domácí kočky se chodily dívat co to je za ukřičené zvíře zavřené v jejich přenosce.
Na veterině vše proběhlo bez problémů, ráno jsem kočičku předala a v 17 hod. jsem si jí vyzvedla.
Aninka už byla perfektně při vědomí, jen měla ještě trochu nepřítomný pohled. Z narkózy jsem měla největší strach a byla jsem ráda, že už je probuzená a dokonce sedí v přenosce.
Azíška, Aninka a Ajdička při večeři (8 kB)
Pod sebou měla plenku takže i tato nepříjemnost byla vyřešená.
Na radu paní doktorky jsem Aninku nechala ještě celou noc doma aby venku po operaci nenastydla, protože ještě nebyla asi dost pohyblivá. Přikryla jsem přenosku dekou, protože naše kočky ji chodily zvědavě okukovat a ona na ně nepřátelsky vrčela.
Kastrace byla provedena v pátek a druhý den v sobotu jsem byla doma a mohla se Anince věnovat. Protože jsem měla už dovoleno pustit ji ven a bylo docela hezké počasí, dopoledne jsem ji odnesla i s přepravkou na dvorek.
Azíška číhá u boty (8 kB)
Měla jsem trochu strach, aby na mě nezanevřela a neutekla neznámo kam. Pro jistotu jem jí nechala označit ouško, aby bylo vidět, že je kastrovaná. Chovala se ale docela klidně, vyběhla z přepravky a šla se hned trochu napít a něco málo pojíst.
Evidentně se cítila docela dobře.
Jenom se teď nenechá ode mne pohladit :-(.
Doufám, že se to po čase zase změní a bude opět ke mně chodit s důvěrou. Po deseti dnech bych ji měla ještě odnést na vyndání stehů.
Děkuji za rady ohledně kastrace, které mi byly prostřednictvím Dumky předány, hlavně paní Blance.

M.Šmídová          

Focením překvapená Ajdička (11 kB)

Nechybí někomu z Prahy kocour?
Z Prahy 3 - Jarova, odvezen 12.9.2001. Černobílý, velký, kastrovaný, mladý, s čeníškem obzvláště špičatým a ocáskem obzvláště dlouhým, mohutný, ale s drobnou hlavičkou, jako "líznutý" orientálkou nebo hodně brzy kastrovaný, nemá "kocouří tváře".
Je přítulný, mazlivý, vypadá, že žil v bytě, ale teď už chvíli chodil venku (podle pacek atd.) Nastěhoval se známé na balkon a tvářil se, že nutně musí bydlet v bytě, spal tam několik dnů (venku) a žral hladově i máčené sušenky. Ona má vlastní kočky, ale kocour je kastrovaný, na námluvy nepřišel. Je smutný a poněkud "ukecaný". Nevyskočil někomu z okna?
P.S. Bydlí u mě, ale ze spousty koťat okolo je poněkud "nenaložený". Dle původní teorie měl být Šárka, nyní tedy čeká pod pseudonymem Šaryk.
Bára, tel. 0603/363315, email: utulek-pod-brdy@email.cz
Hledám hodné lidi,
kteří poskytnou nový domov několika kocourkům a kočičkám (i jednotlivě). Vzhledem ke svému věku se nemohu o všechny dále starat. Bližší informace na tel. 02/81-97-23-57.
PSOZ Vás zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
4.10.2001 od 15:00 do 19:00 v Útulku pro zvířata v krajní nouzi - Radlická 108, Praha 5.
Akce bude trvat od středy 3.10.2001 vždy v pondělí, středu a sobotu (od 17:00) do konce října. Bližší informace na stránkách PSOZ nebo u jednatelky Petry Ondráčkové.
PSOZ Váz také zve na
13. umisťovací výstavu opuštěných koček
,
která se koná v neděli 14.10.2001 od 10:00 do 17:00 na Pankráci, Pujmanové 1219, Praha 4. Vstupné: 1 kočičí konzerva.
Bližší informace na stránkách PSOZ nebo u jednatelky Petry Ondráčkové.
Prosba o pomoc při pozorování koček
Jsem studentka zoologie a pro svoji diplomovou práci o volně žijících kočkách ve městech, bych chtěla poprosit všechny, kteří by mi mohli poskytnout nějaké informace k tomuto tématu. Zajímaly by mě především změny ve složení populací v průběhu několika let, ale budu velice ráda i za jakékoliv jiné zajimavé informace. Mimo to hledám dobře přístupné lokality koček pro pozorování. Jednalo by se pouze o vnejší sledování bez narušení populace!
Všem moc děkuji, Šárka
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko.


Upozornění: Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 1.října 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.
 
 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci