Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
15.12.
Kočičí hmaty & chvaty III (Karel Červenka)
14.12.
Proč mám rád kočky (Jan Cinger)
Archiv kočičí rubriky
Kočka Dumka 1998
Ve zvířecí rubrice naposled vyšlo:
15.12.   PSI
Dingo dostal novou šanci (George Švehla)
K dispozici je i Zvířecí archiv


Kočičí hmaty & chvaty III
aneb pár praktických zkušeností

Ája a Sára (zleva) věští něco dobrého... (12 kB)

V prvním díle našeho mini-seriálu jsme se naučili zvládnout Kočku přimáčknutou. Minule jsme si povídali o Kočce visící a Kočce ležící A dneska přijde trochu uvolnění a pár praktických zkušeností, jestli se to tak dá vůbec nazvat...

Kočky jsou od přírody milá a dobromyslná zviřátka, nicméně poněkud svéhlavá. Můžete mluvit o štěstí, pokud vám konzumují prášky samy od sebe, pokud drží nebo dokonce vrní při čištění uší a pokud vás rovnou nesežerou, když na ně používáte metody typu Mumie v ručníku.
Ája odpočívá... (5 kB)
Sára zpozorovala něco móóóc zajimavýho (11 kB)

Dříve popsané hmaty & chvaty možná vypadají rabijátsky, rozhodně ale zajistí, že při ošetřování vašeho domácího mazlíčka nedojdete úhony (alespoň ne velké) a hlavně kočkám neublížíte, což osobně vnímám jako největší pozitivum.
Možná vás při čtení napadlo, že vaše zviřátko je mnohem svéhlavější, útočnější a zavilejší než naše hodné kočičky. Hmaty & chvaty jsme například úspěšně aplikovali při hromadném odběru krve všem 12 divokým mourovatcům mých rodičů. Vzorek se bral mimo jiné i ďábelské Dorušce, která už jako malé koťátko dokázala v ordinaci doktora Herčíka vyrazit z držení, poškrábat tátu po celém obličeji, kousnout další tři lidi a půl hodiny úspěšně unikat, syčet a sekat drápky proti všemu a všem. Po odběru jsem trochu povolil tlak v poloze Kočka přimáčknutá a Doruška vyrazila – vyskočila onen zmíněný metr a půl a mávala drápy. Sice jsem to nečekal, ale díky správnému držení prostě jenom přešla z polohy Kočka přimáčknutá do polohy Kočka visící. Jediný, koho škrábla, byl opět táta. Hnal se ji chytat, což neměl.

Karel Červenka          

Na příšte máme připraven poslední díl - Bonus - Ty ten prášek spolkneš a ne, že ne.

Sára a Ája spolu na okně (10 kB)