PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:   Jak Macín k přezdívce Čunín přišel... (Luďka)
 
18.6. GEKONI
Máme gekoňátko !!! (Lenka Prokešová)
15.6. PTÁCI
Vypuštění káněte aneb znovu na svobodě (Lumír Hanuš, Monteen McCord)
Letošní archiv PET,
archiv 1999 a 2000

GEKONI
Máme gekoňátko !!!

Gekonice Nastěnka vykukuje za světlem (12 kB) Na podzim si manžel, který nevěděl, jakou hračkou by si zase udělal radost, koupil párek gekonů i teráriem. Časem jim udělal větší terárium, protože původní bylo dost malé. Byl to dospělý párek gekonů obrovských - Ivánek a Nastěnka, jak je pokřtil soused :-).
Gekýšek na toulkách I (8 kB)
Gekon Ivánek (7 kB)

Docela brzo jsme si na ně zvykli. Člověk dokáže mít rád, kdejaké zvířátko. V lednu samička snesla první vajíčko a my čekali, jestli z něho něco bude. Podle odborných knížek má snášet samice dvě vajíčka na jednou, ale ta naše vždy jen po jednom. Možná není úplně v pořádku, což nás mrzí.
To jsou vajíčka naší Nastěnky - jedno vyschlé a jedno opuštěné naším Gekýškem (8 kB)
Samička vajíčka lepí na štěnu. Mládě se má vylíhnout po třech až čtyřech měsících. Samička vždy asi po měsíci snesla další vajíčko, ale nikdy už nebylo v pořádku. Buď se jí nepodařilo ho nalepit a spadlo nebo vyschlo. Jen to jedno zůstávalo, ale po neúspěších s ostatníma vajíčkama, jsme ani nedoufali.
Až jsme jednou uviděli v teráriu malý proužkovaný ocásek. To byla pro nás velká radost. My máme gekoňátko! Říkáme mu Gekýšek a vlastní jméno zatím nemá. Zatím ani nevíme, jestli je to samička nebo sameček. Gekýšek na toulkách II (9 kB)
Hned nastala scháňka, co to malé žere. Podle knížek, to co dospělý gekoni. A tak jsme gekony krmili, trochu více, aby jsme měli jistotu, že malému zůstane něco k žrádlu.
Přistrkovali jsme mu menší kusy. Zatím jsme ho neviděli, že by žral, ale pořád je čilý a tak doufáme, že si přece jen něco vezme.
Gekýšek je celkově dost plachý a vždy když se někdo přiblíží, zmizí v některé ze svých skrýší.
Bohužel je hodně čiperný, a tak je problém ho jenom zahlédnout, natož nafotit.
Další otázka byla - nechat ho v teráriu s rodiči nebo oddělit, aby ho nesežrali?
Názory různých autorů odborné literatury se různí. Jedni říkají nechat, rodiče se o něj částečně "starají". Jedni oddělit, kvůli kontrole jestli mládě žere.
Rozhodli jsme se ho nechat v teráriu a dávat jim co nejvíce žrádla. Uvidíme jestli je to dobře.
Tak se těšíme z našeho přírustku a doufáme, že se mu dobře povede.

Lenka Prokešová          

Gekýšek s Nastěnkou (16 kB)

Jsme domov pro opuštěná zvířata
a nyní se musíme přestěhovat. Nutně potřebujeme umístit co nejvíce pejsků. Velmi děkujeme za každou pomoc. Viz   http://www.volny.cz/zvirata.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata