PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Běžný jídelníček naší Čárlinky (Renata V.) / Moji nadvážní a vážní plyšáci (Zdena) / Naše holky přibraly (Jitka Horváthová) / Hledá se domov pro "paní" kočku (Zuzana S.Fenclová)
 
26.11.PSI & KOČKY
Kamarádi (George Švehla)
25.11.PTÄCI
Kosí hnízdo v muškátech (Renata Žaludová)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PSI & KOČKY
Kamarádi

Packa (9 kB) Pravidelní čtenáři PET už náš zvěřinec znají. Pro ty co ne, jen krátce. Psisko Ferda je právě čerstvě dvouletý kříženec australského kelpího, tedy pracovního farmářského psa. To přes maminku. Se kterým hafanem se maminka zapomněla to nevíme. Tatínka nikdo nezná. Skoro jako u některých lidí...
Packa si hoví na křesle (9 kB)

Kočičák Packa je taky čerstvý avšak jen roční sígr. Packa byl do naší rodinné smečky uveden co by šestitýdenní koťátko. Byl to náš vánoční dárek od našeho staršího syna Petra a jeho partnerky Kirsty. Asi proto aby "dohnali" našeho mladšího syna Martina a jeho ženu Editu, co nám rok předtím pod stromeček naložili šedivou rukavici ze které vyrostl Ferda.
Protože Packa se objevil u nás pod stromečkem, tak se instantly octl ve společnosti osmi lidí a třech psů. Byli u nás všichni mladí a jejich psí kamarádi. Kočičky nechali doma, to už by pak bylo zvěře víc jak lidí :-). A tak se klubíčko chlupů, které jsme nazvali Packa, hned od prvopočátku fackovalo se psy.
Ferda, Max a Packa (na opěradle křesla) Vánoce 2002 (10 kB)
Však svoje jméno si vysloužil za svoji obratnost a neohroženost s jakou se svými packami oháněl po zvěadvých psech. Umí to doposud a s Ferdou se aspoň jednou denně "kočkují". Už dávno mají ustálená pravidla hry a není ani poražených a ani vítězů. Jen spokojený a udýchaný dobytek :-) po divoké hře.
To si pak oba spokojeně lehnou, mnohdy společně na polštář u prosklených posuvných dveří na přední balkon a odpočívají. Když je, jako třeba dnes, chladněji, tak se i navzájem zahřívají.
Pokud je správná konstelace hvězd a oba výtečníci mají tu správnou náladu, tak si i navzájem udržují kožich. Pro Ferdu to je poměrně rychlá záležitost. Stačí dvakrát líznout tím svým velkým blemstákem a Packa má celý xicht umytý :-). Ten se ale nedá, lehne si na záda, rozvalí nohy do stran a vyžaduje "full service" včetně umytí prsou a břicha, včetně intimních partií :-))). A Ferda je velice "obliging" a svým jazykem provede dobrou práci.
Ferda a Packa odpočívají (13 kB)
Ovšem Packa svým jazýčkem zvíci lžičky na kávu má daleko více práce. Ano, jeho jazýček je patřičně drsný a kde lízne, tam je v okamihu čisto, ale rozloha Ferdova kožichu je náramná. Proto se Packa obvykle koncentruje na Ferdovu hlavu a zvláště xicht :-). Ferďas spokojeně leží a Packa mu úporně a systematicky umývá čumák, tváře, oči a pak i uši. Ty prosím jak zevně, tak i uvnitř, kam až svým jazounem dosáhne.
Ferda se při tom protahuje blahem a nastavuje Packovi tu, čí onu partii své anatomie k dokonalé očistě. Po proceduře si pak oba schrupnou navzájem v náručí :-).
A tak je někdy až podezřívám jestli snad nejsou buzeranti :-). I když mezi živočišnými druhy se to asi tak přísně nebere :-). Ostatně oba už v ranném věku o své rodinné poklady přišli. Jinak by to s nimi bylo asi k nevydržení :-/.

George Švehla, Austrálie, 24/11/2003          

Poznámka: Originální snímky byly zmenšeny pro publikaci na Internetu.

Nabídka pejsků z Azylu PES v Krásném Lese
Pejsci se nacházejí v soukromém útulku pro psy Azyl Pes v Krásném lese u Frýdlantu (severní Čechy). Adresa zařízení je Krásný les 3, p. Dolní Řasnice, telefon 482 341 218. Všichni pejskové jsou veterinárně ošetření a vakcinovaní, manželé Nedbalovi zájemce o pejsky pečlivě prověřují, nechtějí totiž, aby se jejich svěřenci dostali do špatných rukou (psí zápasy aj) - více i s obrázky se dozvíte v úterních PET.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata