Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Psí život - poslední pocta Pajdovi (George Švehla)
 
12.10.
Líza se vrátila (Ivana Jirková) / Pocta paní Jirkové (Eva A.) / Odpověď na dotaz čtenářky (M.S., Ferda)
11.10.
100 000 (Ferda a vítěz)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000 a 2001


Líza se vrátila

Jen pro informaci: Líza se mi vrátila. Nějak jsme se s Bárou špatně domluvily a tak jsem poslední pátek v září přišla krmit a už z dálky mi běžela Lízinka naproti. Jako by to bylo naposled včera :-) a ne před více jak třemi mesíci...

Nastalo hlazení a lísání a pak dostala najíst, což kvitovala s povděkem, jako by týden nejedla :-) - stejně jako dřív.
Kocour Světluška a nový černý přírůstek měli docela smůlu, protože Lízinka se rozhodla, že to jejich jídlo je taky dobré :-). Takže si k němu sedla (a to měla ještě plnou svou misku) a s chutí se do něj pustila...
Ale všechno proběhlo bez incidentů, jako by nebyla žádná změna. A na Líze je vidět, že je spokojená zas "doma". A ani v sobotu a neděli se nic závažného nedělo, jen nový černý přírůstek mi běžel naproti.
Šimíček se nechce fotit - chce spát (9 kB)
Řekla bych, že je to kočka (nebo kocour, to ještě nevím) "domácí", zaběhlá nebo vyhozená, či toulající se. Není to takový bojínek, jako bývají ty bezprizorky. Takže mi přibyla Lízinka a to černé v jejím teritoriu, kam dochází Světluška, a černá - asi - kočička a moutovatý - nejspíš - kocourek v bývalém kočičím sídlišti, mám jich tedy zase pět. A hned je veseleji :-).
Psala Bára, že Cvrček odjel do Brna, kde "dostal umístěnku". Jeho nový majitel prý volal, že je všechno v pořádku. A tak má můj mazlík nový domov. Přeju mu to ze srdce, když už si ho nemohu vzít sama :-(.
Tuto neděli (14.10.2001) od 10:00 do 17:00 bude umisťovací výstava a tam bude nabídnuta Šmudlinka, jedno její a jedno Lízino kotě. Snad se i na ně usměje štěstí a Lízina rodinka bude zabezpečená.
Beruška a ostatní koťata už bydlí delší dobu.

Ivana Jirková          


Pocta paní Jirkové

Velice ráda čtu povídání pí.Jirkové, i když již je někdy trochu zastaralé, ale ona píše tak krásně lidsky o kočičkách, že to nevadí a vždy čekám na další vyprávění. Jsem ráda, že dala Lízu vykastrovat a že se podařilo umístit její koťátka. To je vždy problém a hodně schánění, aby se dostala do dobrých rukou.
Micka - madam na botníku :-) (9 kB)

Já už mám nyní pět osvojených kocourů, poslední je 5-ti letý mourovatý kocour, nevykastrovaný, o kterého se jeho majitelé nestarají, má od něčeho popálené tlapky, tak jsem byla na veterině a mažu je Hydrocortizonem. Zdá se, že to má účinek, již zase začíná chodit, ven ho už nepouštím, a přesto že to byl "venkovní kocour" sám si našel bedničku našich kocourů a používá ji.
S dalšími kocoury se snáší dobře. Ještě až se uzdraví, tak ho nechám vykastrovat.
Děkuji za uveřejnění pozvánky PSOZ (19 kB) na Dumčiných stránkách. Je třeba spolupracovat a čím se na více stránkách Internetu objeví pozvánky, tím je větší šance na pomoc opuštěným kočičkám.
Díky paní Jirkové i Dumce za krásné vyprávění a za krásný přístup ke zvířatům.

Eva A.          


Odpověď na dotaz čtenářky

Pozvánka na nedělní umisťovací výstavu koček PSOZ (10 kB) - větší 19 kB Adresu Nadace Sv.Františka z Assisi bohužel neznám. Pokud Vám mohu poradit, na poštu nechoďte, ale zajděte do nějaké pobočky ČSOB (případně bývalé IPB), vezměte tam "pokladní složenku", vyplňte číslo účtu (135 841 149 / 0300) a částku, kterou chcete Nadaci poukázat a své jméno (zbytek vyplňovat nemusíte - pokladní si potřebné údaje případně doplní sama). S takto vyplněnou pokladní složenkou dojdete v té bance na pokladnu, kde složíte příslušnou sumu přímo na účet Nadace a banka Vám o tom vydá potvrzení.
NEPLATÍTE při tom ŽÁDNÉ POPLATKY!!!, jako je tomu na poště :-(((. Částka se připíše hned na účet Nadace a paní Bakovská najde Vaše jméno ve výpisu z účtu.
Já to takhle také dělám - je to nejlepší řešení.
Ferda          


Upozornění: Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete
posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 1.října 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

PSOZ Vás zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
4.10.2001 od 15:00 do 19:00 v Útulku pro zvířata v krajní nouzi - Radlická 108, Praha 5.
Akce bude trvat od středy 3.10.2001 vždy v pondělí, středu a sobotu (od 17:00) do konce října. Bližší informace na stránkách PSOZ nebo u jednatelky Petry Ondráčkové.
PSOZ Váz také zve na
13. umisťovací výstavu opuštěných koček
,
která se koná v neděli 14.10.2001 od 10:00 do 17:00 na Pankráci, Pujmanové 1219, Praha 4. Vstupné: 1 kočičí konzerva.
Bližší informace na stránkách PSOZ nebo u jednatelky Petry Ondráčkové.
Prosba o pomoc při pozorování koček
Jsem studentka zoologie a pro svoji diplomovou práci o volně žijících kočkách ve městech, bych chtěla poprosit všechny, kteří by mi mohli poskytnout nějaké informace k tomuto tématu. Zajímaly by mě především změny ve složení populací v průběhu několika let, ale budu velice ráda i za jakékoliv jiné zajimavé informace. Mimo to hledám dobře přístupné lokality koček pro pozorování. Jednalo by se pouze o vnejší sledování bez narušení populace!
Všem moc děkuji, Šárka
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci