Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  Něco málo o přátelství (Petra)
 
7.9.
Domácí vězení (Marie Crossette)
6.9.
Vztahy v našem kočičím společenství - vývoj - kočičí povídání 31 (Mirka Červenková)
Archiv kočičí rubriky
Dumka 1998 a 1999


Domácí vězení

Dixie chodí po fólii na bazéně (10 kB) Nedávno k nám přijel na 6 dnů náš přítel se svojí mladou ženou a jejich 4 letou holčičkou. Rozkošné chytré dítě - ale zároveň takové malé tornádo, které se prohánělo domem a přestalo mluvit jen když usnulo...

Pro naši Dixie to byl první malý človíček, s kterým se v domě setkala a od prvního okamžiku se jí to nelíbilo. Dixie se sice každé nové návštěvy lekne a uteče, ale během krátké doby si zvykne, často tak, že nám hosté ráno oznamují, že měli kočku v posteli. (Nejsou-li dveře pevně zaklapnuté, Dixie se o ně opře a hladce si je otevře).
Dixie sleduje na videu sousedovic koťata (9 kB)
Tentokrát se ale chovala úplně jinak. Jakmile malou napoprvé zahlédla, utekla k nám do ložnice na postel. Ovšem dítě se vydalo za ní a tím způsobilo, že na ni Dixie zasyčela, něco, co až dosud lidem nikdy neudělala, a zalezla pod postel. Syčení a prskání totiž patří výhradně sousedovic kočce a jejím koťatům. Snažili jsme se zklamanou holčičku uklidnit tím, že až si Dixie na ní zvykne, sama přijde. Jenže Dixie nepřišla, ať jsme ji lákali sebesladšeji.
Tam vzadu bych se mohla schovat (7 kB)
Holčina se vyžívala v teplé vodě našeho bazénu a trávila tam doslova dlouhé hodiny. První den, kdy byl tedy uvnitř domu během dne klid se Dixie přeci jen odvážila vylést, aby se najedla a napila. Ale smích děcka v bazénu se nesl až dovnitř a Dixie z toho byla celá nervózní. Když pak malá vběhla do domu a Dixie zahlédla, marně jsme jí domlouvali, ať si kočky nevšímá. Sice to odkývala, ale Dixie ji přitahovala jako magnet.
Kočka ovšem o žádné sbližování nestála, zase zmizela pod postelí a pak už odmítala vylést úplně.
Určitě se tam protáhnu (7 kB)
Malá holčina si Dixin nezájem trochu vynahrazovala tím, že se mnou každé ráno v garáži krmila sousedovic kočku Jasmínu. Ta je na děti zvyklá a nijak jí nevadilo, že má při žraní na zádech položenou dětskou ruku.
Dixin záchod, vodu a žrádlo jsme tedy přenesli do naší ložnice a na celý den zavírali dveře. Až teprve večer, když už malá spala jsme je otevírali, ale ani pak se Dixie moc neukázala. Teprve v noci, kdy zůstávají dveře naší ložnice pootevřené, vylézala ze své skrýše a běhala po domě.
Jakmile ráno jen zaslechla hlas té malé čiperky z jejich ložnice - bleskově mizela pod naší postelí. Odsoudila se tak na 6 dnů dobrovolného domácího vězení.
Vylezla až teprve když hosté odjeli a já jsem jí ujistila, že vzduch je už opravdu čistý. Pak šla do pokoje "po hostech" a vše důkladně očichala. Možná Dixie v jejím útlém mládí nějaké dítě ublížilo, ona si to dosud pamatovala a dětí se bála. Nebo považovala holčičku za obzvláště velkou kočku-vetřelkyni.
Trochu jsem se proto bála, aby si své znovuzískané teritorium neoznačkovala tak, jak to někdy dělá venku před sousedovic kočkou Jasmínou. Nic takového se naštěstí nestalo a během krátké doby už Dixie spokojeně spala na právě svlečeném povlečení po hostech. Přestože byla celé dny zavřená, asi toho samou nervozitou moc nenaspala a teď měla co dohánět.

Marie Crossette, USA          

Mourovatá koťátka
Jsme dvě krásná mourovatá koťátka. Hledáme hodného člověka, který by se s láskou o nás postaral (i jednotlivě). K odběru ihned.
Kontakt   Tara: 0603-993-074,
Pavel: 0608-909-089
Ztratil se bílošedý perský kocourek
Na sloupu u zastávky před našim ústavem (Brno - Žabovresky - sídliště u Královopolské ulice) se objevil následující inzerát:
V Brně se ztratil bílošedý perský kocourek. Nalezci odměna! Kainarova 72, tel. Brno 757131.
Jiste o něho pláčí, a jestli chcete udělat dobrý skutek a dát to do Dumky, bylo by to fajn, i kdyz ty lidi vubec neznam...
Renata
Nabídka
Miša Hejná nabízí v Dumce strašilky. Více se o strašilkách dozvíte ze článků, uveřejněných vloni - Pakobylky a strašilka a Jak se žije ... strašilce a pakobylkám. Oba články jsou od Renaty Žaludové, která vzkazuje: Kdyby chtěl někdo pakobylky (zájemce z Brna), jsou u mne k dispozici (napište si o ně na adresu PETs). Opravdu se strašně rychle množí....
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi píše v Dumce pan M.Marysko.
Matýsek sedící (3 kB) Matýsek ležící (3 kB)
Ztratil se zrzavý kocourek
Ve stredu 21.6. se v lokalite Prahy 8 - Kobylis (konkretne bydlime Brezineveska 12) ztratil zrzavy kocourek. Matýsek je tri roky stary (23.6. jsme slavili treti narozeniny nasich kocicek, buhuzel uz bez Matyska) zrzavy mourek, zeleno zlute oci, kastrovany, velice dobre ziveny - mel skoro 8 kg.
Jelikoz mame baracek, byl zvykly chodit ven, ale skoro tyden se neukazat to nikdy neudelal! Se svou sestrou Anickou meli sve teritorium na nasi a sousedovic zahradce a dal se jit neodvazili. Byl moc hodny az hloupy a tak mame podezreni, ze ho asi nekdo odnesl.
Kontaktovala jsem vsechny veterinrni stanice, utulky, atd. nic platne. Moc dekuji za pomoc a prosim o zaslani jakekoli informace o Matyskovi.
Marcela, e-mail: marcela.matouskova@mccann.cz
telefon: 0604/51 51 01

Hledá se kocourek !!!
Dne 8. června se v Brně na Kraví hoře (Masarykova čtvrť, Žabovřesky) ztratil roční hnědomourovaný, velmi přítulný kastrovaný kocourek. Případnou zprávu o něm prosím podejte na telefonní číslo 05/43249953, nebo e-mail renatazal@atlas.cz
Prosba
Ráda bych našla hodné lidi kteří by si vzali dvě dvouměsíční zdravá koťata nebo asi desetiměsíčního černobílého kocourka s delší srstí - více viz čtvrteční Dumka.
Pokud by se někdo hodný našel, zatelefonujte mi kdykoliv domů na tel. číslo (02) 363561 a já vám zařídím ostatní.

Našel se kocourek !!!
Jako pravidelna ctenarka Dumky jsem reagovala na prosbu ohledne ztraceneho kocourka Fouse z brnenske Kravi hory (viz inzerát výše). Jelikoz nase pracoviste je na upati Kravi hory a kolem Fakulty stavebni VUT se pohybuje podobny pritulny asi pred mesicem az dvema se objevivsi kocourek (mezi tulackami, ktere tady nekteri krmi), zkusili jsme se s majitelem kontaktovat.
Bohuzel to nevyslo a nebyl to zmineny Fous.
Kocourek je pritulny, vypada jako kastrovany, je to mourek s prevazne hnedymi a cernymi znaky, jen pod tlamickou ma bilou az bezovou srst. Dale je jeho srst jemna, o trochu delsi nez maji kratkosrste kocky, ale ne nejak vyrazne, ocas hunatejsi (snad nekdo z jeho predku byl dlouhosrsty). Kdyby ho nekdo z okoli Kravi hory postradal, muze se ozvat na E-mail: svdan@fce.vutbr.cz.
Jinak je to nekonecny boj s mnozicimi se, utikajicimi a opet nalezenymi nebo nenalezenymi kockami, az me to nekdy dost "bere" (tak, jak jsem se minule "vykecavala").


Upozornění: Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se specielně vážení a měření najdete 5.září, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.
 
 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci