Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Poborovická odysea (Pavel Doktor)
 
24.10.
Dorinka / Dorinčin mlsný jazýček (Magda)
23.10.
Fredík (M.Šmídová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000 a 2001


Dorinka

Dumka se chce vrhnout na Beruščinu šunku (11 kB) Počet našich domácích zvířat se ustálil na třech. Mé domácnosti vládne Dorinka (7 let). V přilehlé domácnosti mé maminky se vyskytuje Baghira (6 let) a freťák Albert čili Bertík (1,5 roku), ale nevím, kdo je víc vládcem. Asi se střídají podle toho, jestli je Bertík v kleci či mimo ni :-).

Ale během posledního léta k nám začal chodit černobílý kocour, kterého jsme pojmenovali Penguin podle jeho vybarvení. Nevím, jestli někomu patří, ale asi se oněj moc nestarají, protože měl náprsenku celou oškubanou, jak si vydrbával klíšťata (můj předpoklad, mohl mít i nějakou kožní chorobu nebo se prát s ostatními kocoury).
Panáčkující Dumka je držena Beruščinou rukou v bezpečné vzdálnosti (11 kB)
Maminka mu začala dávat to, co naše kočky nedojedly a nakonec mu dáváme i čerstvé krmení. Vypadá daleko líp, není už tak oškubaný. Zdá se, že miluje moji Dorinku (!), která však o něj nestojí :-(, jelikož je vykastrovaná. Penguin vydrží celé hodiny sedět na prahu za dveřmi na terasu a koukat se dovnitř na Dorinku, která si ho ale vůbec nevšímá! Je bázlivý, jen otevřeme dveře, opatrně odběhne a vrátí se až po našem zmizení z dohledu. Dorinka ho ignoruje, ale zdá se, že jí nevadí, několikrát už leželi na zhradě jen metr nebo dva od sebe.
Jsem zvědavá, jak bude Dorinka reagovat na řemeslníky. Budeme totiž vyměňovat krytinu na střeše. Když jsme přistavovali, lezla velmi šikovně po žebříku i po lešení. Cipísek si zase jako sotva odrostlé kotě zaplaval v čerstvém betonu. Ještě že ho dělníci vylovili a opláchli hadicí! Škoda, že už Cipísek není, ten by měl z tolika lidí radost, miloval návštěvy a když poznal, že mají rádi kočky, vždycky se s nimi mazlil...
To Baghira bude asi nervózní... No, budu mít aspoň o čem psát :-).


Dorinčin mlsný jazýček

Tak jsem si přečetla článek, co rádi papají kocouři Maxi Marysko. Naše kočky taky mají speciality :-).
Dumka se pere o kus žvance (12 kB) 'Statná' Dumka olizuje Beruščinu ruku od šunky (9 kB)

Dorinka miluje sladké pečivo - dorty, koláče, buchty. Již několikrát jsem krémem zachraňovala okousaný dort a okrajovala ohlodaný koláč. Dále ráda papá Bobíka, ale už ne tak ráda Smetánek, Lipánek či jiné druhy tohoto dětského pokrmu, které mi přijdou úplně stejné... Ale samozřejmě také miluje maso :-). Jako malé dvouměsíční koťátko uchvátila zmrzlé kuře v igelitu, které maminka nechala ve dřezu rozmrzat, a snažila se je rozdrásat :-))).
Když se jí to povede, krade maso syrové či tepelně zpracované dodnes. Občas koupím kuřecí žaludky či srdíčka a syrové jí je naservíruju. Při krájení se mi opírá zády o nohy, šplhá předníma nohama po lince a snaží se dosáhnout na prkýnko. Když máme např. kuřecí řízky, vždy kupujeme o jeden navíc a dělíme se s kočkama.
Baghíra totiž maso také rád, ale Bobík a koláče ho příliš nezajímají.
Zato Cipísek blahé paměti byl typický konzervový kocour, syrové ani Bobíka a koláče nejedl, zato spolehlivě vylízal po všech kočkách, co nechaly v miskách a přišel zase loudit, že má hrozný hlad.
Dorinka také miluje žloutky. Bílky prý kočky syrové nesmí, dříve jsem jí tedy míchala syrový žloutek do vařeného bílku. Ale ona žloutky radši, tak si radši přebytečný bílek sním s volskými oky a jí dám jen to lepší.
Tak to by asi o mlsnosti našich koček stačilo :-).

Magda          

P.S.: Protože od paní Magdy žádné fotky nedorazily, přidal jsem dnes Dumku, která na Berušce žebrá šunku :-). Vzhledem k rychlosti, jakou byl předmět doličný spořádán, není ani na obrázcích přítomen... Ferda

Ferdík s maminkou a sourozenci (16 kB)


Upozornění: Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete
posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 15.října 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

PSOZ Vás zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
4.10.2001 od 15:00 do 19:00 v Útulku pro zvířata v krajní nouzi - Radlická 108, Praha 5.
Akce bude trvat od středy 3.10.2001 vždy v pondělí, středu a sobotu (od 17:00) do konce října. Bližší informace na stránkách PSOZ nebo u jednatelky Petry Ondráčkové.
Prosba o pomoc při pozorování koček
Jsem studentka zoologie a pro svoji diplomovou práci o volně žijících kočkách ve městech, bych chtěla poprosit všechny, kteří by mi mohli poskytnout nějaké informace k tomuto tématu. Zajímaly by mě především změny ve složení populací v průběhu několika let, ale budu velice ráda i za jakékoliv jiné zajimavé informace. Mimo to hledám dobře přístupné lokality koček pro pozorování. Jednalo by se pouze o vnejší sledování bez narušení populace!
Všem moc děkuji, Šárka
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci