Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  MOŘE: Písečné dolary - Sand dollars (Marie Crossette)
 
1.11.
Mlsná Mafie (Apolena)
31.10.
Kočičí chutě a pachutě (Veronika Gybasová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000 a 2001


Mlsná Mafie

Co jste mi přinesli (8 kB) Je pravda, že kočky jsou neuvěřitelně nevyzpytatelné, co se týče jejich chutí a stravovacích návyků...

Zatímco Mafie první rok milovala syrová vajíčka, teď by se toho hnusu ani nedotkla, kdyby měla umřít hlady.
Zasněná Mafie (8 kB)
Poslední dobou každé jídlo před konzumací nejdřív pořádně "zahrabe" do linolea (poctivě kolem celé misky), potom sní několik soust a jde si po nějaké jiné zábavě. Po čtvrt až půlhodince si dá zase několik soust a tak s tím vydrží skoro půl dne. (Pokud ovšem nedostane lososovou Shebu, to je potom jak u vytržení a nacpe se na posezení k prasknutí.)
Lidským jídlem nápadně pohrdá - pokud je na talíři, přijde ho zkontrolovat, ale jen proto, aby znechuceně ohrnula nos a utekla do bezpečné vzdálenosti od těch ohavností i od nás...
Mafie loví hopíka (6 kB)
Pokud si ovšem koupím nějaký lepší (a samozřejmě dražší) jogurt nebo mléčnou rýži, mám jistotu, že Mafie mi bude sedět nejdál na klíně, ale většinou blíž, packou mi bude rvát ruku, kterou se pokouším najíst a ječet, dokud jí kelímek nepřenechám. Pak do něj nacpe celou hlavu a moooc u toho vrní :-))).
Mafie je poctivá šelma a masožrout - cokoliv jiného kromě konzerv nebo masa na její misce zůstane nedotčeno. Ovšem, je-li masa dostatek, sní jen něco a se zbytkem se válí po zemi a po posteli v zuřivém zápasu, aby ho pokaždé zadávila a snědla (ovšem nejdřív s ním vymaluje a vytře). Páníčka někdy dost vyleká, když si v klidu sedí u počítače a pracuje a najednou těsně za ním přistane s ohromným plesknutím kus masa, vržený nejméně ze vzdálenosti pěti metrů...
Mafie si hraje s hopíkem hopíka (6 kB)
(Nevím, jak jsou na tom kočky s trávením, ale vypadá to, že zvracení patří ke kočkám asi jako čištění zubů. Minulou něděli nás Mafie dostala - v půl osmé ráno vrátila pod postel všechno kuře, které měla k večeři a já musela polospící vlézt pod hodně nízkou postel a posbírat to... Uf !!)

Apolena          


Upozornění: Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete
posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové, šestý od Veroniky Gybasové, sedmý od Apoleny a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 15.října 2001, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

V Janských Lázních
jsem našla zřejmě omylem ztracenou černobílou kočičku. Týden přebývala před školou a uháněla ke každému člověku, který šel okolo a sháněla svého pána. Určitě po ní truchlí rodina, protože je zvyklá přebývat v bytě a je moc přítulná. Je zvyklá jezdit v autě. Způsobně leží na zadním sedadla a vystupuje až po vypnutí motoru a odevření zadních dveří.
Má nádhernou udržovanou strst, zelené obrovské oči. Nechce chodit ven, má strach, že zase přijde o lidskou společnost. Rádi bychom ji vrátili původním majitelům, které tak úporně v Janských Lázních hledala. Kontant na telefonu 0737 306 605
PSOZ Vás zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
4.10.2001 od 15:00 do 19:00 v Útulku pro zvířata v krajní nouzi - Radlická 108, Praha 5.
Akce bude trvat od středy 3.10.2001 vždy v pondělí, středu a sobotu (od 17:00) do konce října. Bližší informace na stránkách PSOZ nebo u jednatelky Petry Ondráčkové.
Prosba o pomoc při pozorování koček
Jsem studentka zoologie a pro svoji diplomovou práci o volně žijících kočkách ve městech, bych chtěla poprosit všechny, kteří by mi mohli poskytnout nějaké informace k tomuto tématu. Zajímaly by mě především změny ve složení populací v průběhu několika let, ale budu velice ráda i za jakékoliv jiné zajimavé informace. Mimo to hledám dobře přístupné lokality koček pro pozorování. Jednalo by se pouze o vnejší sledování bez narušení populace!
Všem moc děkuji, Šárka
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci