Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  VEČERNÍČEK: Madla a Ťap - dopis Radě ČT (Ferda)
 
5.9.
Gandalf se měří (Zuzana W.)
4.9.
Velice moc hledáme nové domovy (Michaela J.)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 a 2007


Hledání v Dumce
 

Gandalf se měří

Gandalf na zádech (7 kB) Jmenuji se Gandalf, panička si mě takto pojmenovala hned, jak si mě vezli tím vozítkem domů. Strašně se smála jaké to vymyslela jméno a že je zvědavá jestli se časem z Gandalfa šedého stane Gandlaf bílý – tak to opravdu nevím, co tím myslela :-/.

Narodil jsem se kousek od Ostravy rodičům Briťákům a teď bydlím přímo v ní. Vezli si mě k sobě do bytu, když mi byly 4 měsíce a vážil jsem 1,80 kg.
Pak se panička seznámila s nějakým chovatelem, který přišel a ohlížel si mě, což nemám moc rád takové ty lidi, co přijdou šišlají, šahají po mě a hned zase odejdou, když tak, tak mají chodit buď pravidelně nebo vůbec, kdo si má pořád na někoho nového zvykat, no já teda ne... to radši někam zalezu a je klid.
Moc vášnivý čtenář nejsem, ale... (10 kB)
Nicméně, když chovatel odešel, zůstalo tam po něm skvělé papaní, takže jsem ho zařadil do skupiny lidí, kteří mi nevadí, když se jednou začas staví :-) minule mě pochválil, že prý pěkně doháním váhu….. Tak si říkám, že by měl zase přijít... a hlavně zase něco dobrého donést.
Spokojeně si u paničky Zuzky a panička Radima žiji, jím a piji a samozřejmě přes den, jak vždycky zmizí tak spím, zato večer to různě zlobím a číhám za pračkou na myši a jak se žádná neukáže jdu lovit ty, co mi panička odněkud donesla a vždycky mi s nimi mává před obličejem.
Ale jinak se strašně rád nechávám šimrat, jakmile vidím paničku, tak se rychle převrátím na záda a čekám… a ono to většinou funguje…hned mě začne hladit a šimrat, pak si většinou sedneme na gauč a zapneme tu bedýnku co se z ní derou různé zvuky, někdy se taky předem podívám co zrovna v té bedýnce budou dávat, jestli to stojí zato.
Abych se ale dostal k věci, dneska ráno na mě vytáhla nějaký nový srolovaný pásek a začala mi ho natahovat kolem hřbetu, no mi se to líbilo a tak jsem hned začal po něm tou packou šmátrat :-). Panička se nedala, já se kroutil a uhýbal a pořád jsem chtěl ten pásek jen a jen pro sebe.
Takhle se protahuju... (13 kB)
Nakonec panička prohlásila, že by snad mé míry do tabulky měr a vah koček měly být: 46 cm a 26 cm ocásek, tak opět nevím co tím chtěla říct. Nevím co má proti mému ocásku :o)...
Navíc včera prohlásili že přibírám!!! Prý mám ve svých 8 měsících 4,1 kg a že jak to tak půjde dále, tak že mě prý panička za chvíli nezvedne..., no to by bylo neštěstí a už teď začínám mít na ní málo místa. Kdysi jsem se vždycky na ni celý uvelebil, a teď L já nevím... ale asi se mi panička zmenšuje, už to není tak pohodlné..., začínám to řešit tak, že si lehám k paničce za hlavu na gauč :-) ...přirozeně někdy tam zůstanu i bez paničky, je to tam celkem pohodlné, většinou tam nejsem sám je tam se mnou kámoš, co k nám přibyl na Vánoce.
Tuhle mě naštval jak se roztahuje, tak jsem ho zamáčkl za gauč a roztáhl se přes něj co jsem dlouhý a věřte nebo ne, chybělo mi už jen 15 cm!! Tady to tak nevypadá na té fotce, ale vážně nekecám.
To bude pro dnešek asi vše, až zase povyrostu a přiberu na mužnosti, tak ti napíšu...

zapsala Zuzana W.          

Tohle je ten kámoš, co se tu tak roztahuje !!! (9 kB)
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v roce 2002. Jediný příspěvek roku 2003 (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v předloňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Loni první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), druhé bylo od paní Evy B. a poslední předloňské (třetí) povídání od paní Renaty - Běžný jídelníček naší Čárlinky. Loni k palskům i stravě koček zabrousila ve svém povídání paní Růža Vaništová.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení (měření zatím není) najdete 5.září 2007, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci