Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od roku 2002 kromě pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PTÁCI: Vrabci nebo kouzelníci? (Lumír O.Hanuš)
 
22.7.
Za Mickou (Ivana Jirková) / Kočky na střeše, cestovatel František a naše Kissinka (M.Šmídová)
18.7.
Markétka - den druhý a ty další (Ivana Jirková)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001 a 2002

Za Mickou

Micka hlídkující na okně (11 kB) Oznamuji všem, kdo mají rádi moje povídání o kočkách domácích i pouličních, že dne 18.7.2002 ve 22:30 hodin odešla do kočičího nebe naše milovaná Micinka, ve věku 13 let. Po dohodě s veterinářem jsme nechali ukončit problémy, které v poslední době měla a předešli tomu, co by bylo zákonitě následovalo...
Měli jsme jí moc rádi a ona nám naší lásku štědře vracela, bude nám hrozně chybět. Myslím a doufám, že si u nás užila spokojený život. Po třináct let pro nás byla členem rodiny a my její smečkou.

Ivana Jirková  


Kočky na střeše, cestovatel František a naše Kissinka

Nejdříve bych chtěla reagovat na příspěvek pana Jiřího Doležala o tom, zda kočky ve městech lezou po střechách či nikoliv.
Už nemůžu... (7 kB)

Naše venkovní kočky Ajda s Aninkou po střechách lezou a všechny kočky z okolí také, rovněž tak naše dřívější kočka Mindička. Ne ovšem po vysokých střechách obytných několikapatrových domů, ale po střechách nízkých domků v okolí, různých přístavků a kůlniček ve dvorech, dílniček a po střechách garáží. Tam se prohání, po nich přebíhají z jednoho dvorku na druhý a do okolních zahrad.
Co to tam nahoře je zajimavého... (7 kB)
Po nich za našimi kočkami přichází i jejích kocouří nápadníci. Zatím mě ještě nenapadlo vyfotografovat některou z našich koček jak sedí na střeše. Asi by ta fotka nedopadla příliš dobře, protože by to bylo focené z poměrně velké dálky. Ještě musím upřesnit, že bydlíme v Praze.

Teď něco o cestovateli Františkovi. Z jeho návratu jsem měla velkou radost, protože je to jedno ze zimních koťátek naší Ajdičky. O tom, že se vrátil jsem se dověděla hned v neděli ve 23.00 hod., protože mi slečna Pavlína ihned volala.

O jeho ztrátě jsem věděla a bylo mi to moc líto. Představovala jsem si, co všechno se mu mohlo na jeho výletě přihodit. Protože byl pryč skoro čtrnáct dnů nedoufala jsem, že se ještě vrátí...
Utěšovala jsem se tím, že naše dřívější kočka Mindička byla jednou pryč celých šestnáct dnů a přeci se zase vrátila. Přišla hubená, s vyraženými předními zoubky ale celá šťastná, že je zase doma. Nikdy jsem nezjistila, kde celou tu dobu byla. Než odešla, čekala koťátka a když se vrátila přišla bez bříška a bez koťátek.
Půjdu na procházku... (6 kB)
Vypadalo to, že byla poraněná buď od auta, nebo od zlého člověka a někam si zalezla. Když se jí udělalo lépe, vrátila se zase domů. To je ale jenom moje domněnka. Proto jsem raději již kočky ven nepouštěla. Ale všechno je zase trochu jinak. Protože se k nám do dvorku přistěhovala Ajda s Aninkou a ty nejsou zvyklé být zavřené doma, stále jsou dost plaché, opět každý den trnu zda budou na dvorku až se vrátím z práce nebo zda hned přiběhnou na zavolání...
Bylo by docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem...

Teď něco o naší Kissince. Doufám, že to co tady napíšu bude mít také dobrý konec. Kissinka musí jít 7. srpna na operaci. Asi tak před dvěma roky jsem jí na bříšku objevila bulku, v té době velkou jako hrášek. Několikrát jsem ji ukazovala veterinářům a ti mě ujišťovali, že nádor je ohraničený, a že je zatím lepší s ním nic nedělat.
Musím se tady něco naučit... (7 kB)

Za poslední půl rok se ale nádor hodně zvětšil a nový veterinář, ke kterému jsem začala chodit bral vzorek a zjistil, že nádor už se začíná vyvíjet docela špatně a doporučuje nám operaci. Hodně jsem váhala, Kissince už je 11 let.
Včera byla na odběru krve aby se zjistilo jak jí fungují ledviny a játra, která budou operací asi nejvíce zatížená. Výsledky byly dobré. Srdíčko poslechem také. Tak snad se může operaci podrobit. Zatím vypadá úplně v pořádku, nic jí nechybí, dobře jí a je spokojená.
Je to pro nás hrozné rozhodování, zda jí způsobit bolest a možná se uzdraví, a nebo nechat vše osudu, ale pak je tady nebezpečí, že nádor poroste stále víc a až jí bude hodně vadit, mohla by si ho začít vykusovat a to by bylo podle pana doktora moc špatné.
Držte nám palce, ať vše dobře dopadne. Až bude mít Kissinka operaci za sebou, napíšu jak vše snášela.

M.Šmídová          

P.S.: Přiložené fotky jsou z třínedělní "dovolené" našich kocourů v hotelu Mazlíček.


Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Druhé povídání připojila paní Ivana Jirková, třetí Apolena, čtvrtým příspěvkem je Zamyšlení nad skoky koček od Jiřího Doležala, pátým přispěla M.Šmídová, šestým Gabriela, sedmým Veronika Gybasová, osmým Lenka Prokešová, devátým Michal a desátým Vlasta. Můžete se připojit také - ať již povídáním, výzkumným bádáním doplněným tabulkami výkonů či fotografiemi o skoku dalekém a vysokém Vašich koček.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové, šestý od Veroniky Gybasové, sedmý od Apoleny, osmý od Marie Crossette, devátý od Tomáše Luhana, desáty od Lindy BX, jedenáctý od Evy Vinšové, dvanáctý od Evy Polincové, třináctý od Rajnyšových, čtrnáctý (smutný - upozorňuje na úskalí pamlsků) od Mirky Červenkové, patnáctý od Heleny Minaříkové, doplnění Ivany Jirkové, šestnáctý od Hany Molhancové, sedmnáctý od Jana Grilla, osmnáctý od M.Šmídové, devatenáctý od Jany Oščádalové, dvacátý od Daniely Swartové, dvacátý první od paní PiKíS, dvacátý druhý od paní Marie M., dvacátý třetí od Ivany Jirkové (jak Micka a Šimon pomáhali s pečením cukroví o vánocích), dvacátý čtvrtý od Giuliany Pasini, dvacátý pátý od Pavly, dvacátý šestý od kočky Penelopy, dvacátý sedmý o pamlscích venkovních koček od Jiřího Doležala, dvacátý osmý od Lenky Prokešové, dvacátý devátý o Mikešovi - Kasičce od Evy, třicáté je doplnění od Marie Crossette, třicáté první o Mikešovi od Michala, třicáté druhé o Filípkovi od paní Vlasty, třicáté třetí je zase delší dodatek od Ivany Jirkové, třicáté čtvrté doplňuje předchozí příspěvek od Daniely Swartové, třicáté páté od Jitky se jmenuje Dieta podle Kočky - doporučuji!!!, třicáté šesté o kocourovy Kassa od Evy a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Našla se černá kočka
V úterý 9.7. se našla v lokalitě Novodvorská (Praha) ČERNÁ KOČIČKA. Běhala pouze po třech nohách, protože jednu měla složitě zamotanou do obojku, čímž si roztrhla podpaží. Kočička je mladá, milá a přítulná, byla očividně zvyklá v bytě (čistotná). Po delším pobytu venku není v dobrém stavu (otevřená rána v podpaží, lysiny), prosíme majitele, kterým se ztratila, aby se ozvali na tel. 0603/363315, připadně na email podbrdsko@kocky-online.cz. Na serveru Kočky-online by už měly být její fotografie...
16 koček z Měcholup hledá nové bydlení - zn. spěchá!
Měcholupský útulek přechází pod správu magistrátu, ošetřovatelky se bojí, že obtížně umístitelná (stará, handicapovaná) zvířata čeká utracení. Pomozte najít domov pro 16 očkovaných, odčervených a kastrovaných koček! Fotografie a popisky koček přináší server Kočky-online, v rubrice SOS.
Asyl pro kocoura
Hledáme hodného člověka pro asi ročního přítulného, roztomilého bílozrzavého kocourka, jehož majitelka zemřela a on se ocitl bez domova :-(. Informace na tel.čísle : 05/41214258 nebo na e-mailové adrese: zhelena@seznam.cz
Hledá se Pufík z Ostravy-Muglinova,
která se ztratil 20.dubna 2002. Prosím všechny, kdo našeho Pufíka viděli nebo by ho poznali, ať zavolají třeba o půlnoci do Ostravy-Muglinova na tel. 069/6243813 nebo na mobil 0602/568135. Jestliže se Pufík vrátí, určitě dám vědět stejnou cestou, jakou jsem vám napsala tento příběh. Za pomoc děkují Alena a Denisa Fialovy
Prosba o pomoc s umístěním Lízinky
Kdo by si chtěl a mohl vzít Lízinku, o které Dumka psala naposled ve čtvrtek 24.1.2002 nechť napíše Dumce, která to pak předá paní Jirkové. Děkuji
Virtuální adopce
je forma pomoci kočičkám, které nelze bezprostředně předat novým majitelům, protože jsou v dlouhodobém léčení a nebo je dokonce nelze umístit vůbec (mají chronická onemocnění nebo jsou plaché).
Proto tedy nabízíme k virtuální adopci Lízinku a Andulku, u kterých se předpokládá dlouhodobý pobyt v útulku. Ten, kdo kočičku takto adoptuje se na ní může přijít podívat, přinést jí krmivo nebo přispět na veterinární péči. Každý den péče o kočičku přijde zhruba na 30,- Kč - krmivo a léky, na kterých je zvlášť Andulka životně závislá. O Lízinku a Andulku (viz Dumka z 25.března 2002) pečuje Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci