Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od roku 2002 kromě pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Blízká setkání třetího druhu (Pavel Doktor)
 
24.4.
Dieta podle Kočky (zaslala Jitka)
23.4.
Mikeš na výletě v chalupě (Michal)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001 a 2002

Dieta podle Kočky

Dumka nechtěla jako vždycky opustit bezpečí přepravky (12 kB) Jsem dychtivá a nadšená čtenářka Dumky, ale chabá přispěvatelka, protože v té mojí kočičí smečce (Žofa, Barča a Bedík) se toho zase tolik moc neděje. A pokud přece jen někdy, pak už to bylo popsáno, a to tisíckrát vtipněji, než bych to svedla já, a to většinou paní Crosette, nebo paní Jirkovou atd. Ale teď přece jenom něco posílám - nejsem autorkou, ale myslím, že onen dotyčný/á toho o vztahu kočky k jídlu ví hodně, a definuje to, pravda někdy až příliš naturalisticky, ale jinak úplně přesně :-/.

Dietu jsem objevila na chatu o dietách a hubnutí, kam to poslala jedna z účastnic pro pobavení ostatních - a ta to zase údajně dostala od kolegyně v práci. Doufám, že se čtenáři Dumky pobaví stejně jako já, když jsem tuto Dietu na Internetu objevila :-).

Jitka          

Většina diet se míjí účinkem, protože stále myslíme a jíme jako lidé. Pro ty z Vás, kteří diety drží bez úspěchu, je tu nová zázračná kočičí dieta. Nespočívá v tom, že by se člověk toužící po štíhlé linii cpal výhradně kočkami, ale v tom, že bude jíst jako kočky. S výjimkou koček, které jedí jako lidé- například ty, které dojídají po pánečcích z talířů-, jsou kočky většinou štíhlé a pružné. Zázračná kočičí dieta vám umožní dosáhnout stejně hubené a pružné postavy. Stačí ji dodržovat pouhé čtyři dny a zjistíte, že nejen vypadáte a cítíte se lépe, ale budete mít naprosto nový pohled na to, z čeho se jídlo skládá. Hodně štěstí !

Bázlivá! Dumka pod rukama veterináře (11 kB) První den
Snídaně: Otevřete plechovku hříšně drahého gurmánského krmení pro kočky. Na příchuti nezáleží, určující je co nejvyšší cena. Čtvrtinu konzervy si dejte na talíř. Snězte jedno souso, pak se pohrdlivě rozhlédněte po místnosti. Zbytek shoďte na podlahu. Zírejte chvíli na zeď a pak se odpližte do vedlejší místnosti.
Oběd: Čtyři stébla trávy a jěštěrčí ocas. Vyzvracejte je na nejčistší koberec v domě.
Večer: Chyťte můru a hrajte si s ní, dokud nebude skoro mrtvá. Snězte jí jedno křídlo. Zbytek nechte zemřít.
Něco na zakousnutí před usnutím: Ukradněte z talíře svého partnera jednu zelenou fazolku. Kutálejte si s ní po místnosti, dokud neskončí pod ledničkou. Ukradněte kousek kuřete a snězte z něj polovinu. Druhou polovinu schovejte pod gauč. Pak vyzvracejte všechno gurmánské kočičí krmení z plechovky, kterou jste ráno otevřeli.

Pan doktor prohlíží Dumce chrup (9 kB) Druhý den
Snídaně: Vyhrabejte kus kuřete schovaný pod gaučem. Vláčejte ho po koberci až pod televizní přijímač. Žužlejte roh novin, které se Váš partner pokouší číst.
Oběd: Prohryzejte se až k čerstvé bagetě koupené na sobotní večírek. Celou ji olízejte a pak si zprostředka uhryzněte ždibík náplně.
Odpolední mňamka: Ulovte většího brouka a přineste jej domů. Chvíli si s ním hrajte na babu, dokud není zpoloviny mrtvý. Pak ho nechejte blahosklonně utéct pod postel.
Večeře: Otevřete novou plechovku výběrového kočičího krmení, nejlépe s tuňákem nebo hovězím masem. Hltavě ji snězte. Jděte z kuchyně do obývacího pokoje, zastavte se na kraji koberce a bez okolků se na něj vyzvracejte. Při odchodu do hromádky šlápněte a vyznačte svou cestu ťápotami po celém koberci.

Rozvalená Dumka (8 kB) Třetí den
Snídaně: Vypijte nepozorovaně trochu mléka z misky müsli svého partnera. Rozbryndejte jej po nejnablýskanějším elektrickém spotřebiči, který v kuchyni naleznete.
Oběd: Ulovte ptáka a přineste jej do domu. Hrajte si s ním uvnitř prádelníku plného vyžehleného povlečení. Až bude pták vážně poraněn, ale stále živý, nechte jej být - však on už si s ním někdo jiný poradí.
Večeře: Naříkejte a mňoukejte, dokud Vás partner neobšťastní zmrzlinou, šlehačkou nebo mlékem do Vaší misky. Třikrát si decentně lízněte a pak misku převrhněte na podlahu.

Poslední den
Snídaně: Snězte 6 brouků libovolného druhu a nezapomeňte nechat sbírku nožiček, křidélek a tykadel na podlaze koupelny. Vypijte hodně vody. Pak vyzvracejte zbytky brouků a všechnu vodu na polštář Vašeho spícího partnera.
Oběd: Oddělte kůži z včerejšího zbytku kuřete, který Vás parner vyhodil do odpadkového koše. Vláčejte ji několikrát sem a tam po podlaze. Chvíli ji výkejte a pak ji nechte být.
Večeře: Otevřete další plechovku co nejdražšího kočičího krmení. Vyberte nějakou lahodnou příchuť, jako třeba Kuřecí s játry v omáčce. Olízejte všechnu omáčku a nechte maso oschnout a ztvrdnout.

zaslala Jitka          

P.S.: Dnešní povídání jsem doplnil obrázky Dumky. Když jsem s ní byl nedávno na přeočkování, nechal jsem jí předepsat od pana doktora dietu (první tři fotky jsou právě z ordinace). Má totiž dost přes váhu, což potvrdili i na veterině... Takže uvidíme :-), jestli přestane být statnou kočkou :-))). Ferda

Odpočívající Dumka (7 kB)


Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (
1 a 2) popsala skoky svých koček. Druhé povídání připojila paní Ivana Jirková, třetí Apolena, čtvrtým příspěvkem je Zamyšlení nad skoky koček od Jiřího Doležala, pátým přispěla M.Šmídová, šestým Gabriela, sedmým Veronika Gybasová, osmým Lenka Prokešová, devátým Michal a desátým Vlasta. Můžete se připojit také - ať již povídáním, výzkumným bádáním doplněným tabulkami výkonů či fotografiemi o skoku dalekém a vysokém Vašich koček.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové, pátý od Heleny Heissigerové, šestý od Veroniky Gybasové, sedmý od Apoleny, osmý od Marie Crossette, devátý od Tomáše Luhana, desáty od Lindy BX, jedenáctý od Evy Vinšové, dvanáctý od Evy Polincové, třináctý od Rajnyšových, čtrnáctý (smutný - upozorňuje na úskalí pamlsků) od Mirky Červenkové, patnáctý od Heleny Minaříkové, doplnění Ivany Jirkové, šestnáctý od Hany Molhancové, sedmnáctý od Jana Grilla, osmnáctý od M.Šmídové, devatenáctý od Jany Oščádalové, dvacátý od Daniely Swartové, dvacátý první od paní PiKíS, dvacátý druhý od paní Marie M., dvacátý třetí od Ivany Jirkové (jak Micka a Šimon pomáhali s pečením cukroví o vánocích), dvacátý čtvrtý od Giuliany Pasini, dvacátý pátý od Pavly, dvacátý šestý od kočky Penelopy, dvacátý sedmý o pamlscích venkovních koček od Jiřího Doležala, dvacátý osmý od Lenky Prokešové, dvacátý devátý o Mikešovi - Kasičce od Evy, třicáté je doplnění od Marie Crossette, třicáté první o Mikešovi od Michala, třicáté druhé o Filípkovi od paní Vlasty, třicáté třetí je zase delší dodatek od Ivany Jirkové, třicáté čtvrté doplňuje předchozí příspěvek od Daniely Swartové a další budou následovat.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Našla se mourovatá dospělá kočička,
která byla zavřena 14 dní ve sklepě. Nyní je na veterině, je velice pohublá, velice plachá, potřebuje milou a laskavou péči. Ujme se jí někdo? Telefon p.Kuprová do práce 02/83018335, domů 02/86580996.

Více informací najdete na http://www.kocici-utulek.cz (23 kB)
Virtuální adopce
je forma pomoci kočičkám, které nelze bezprostředně předat novým majitelům, protože jsou v dlouhodobém léčení a nebo je dokonce nelze umístit vůbec (mají chronická onemocnění nebo jsou plaché).
Proto tedy nabízíme k virtuální adopci Lízinku a Andulku, u kterých se předpokládá dlouhodobý pobyt v útulku. Ten, kdo kočičku takto adoptuje se na ní může přijít podívat, přinést jí krmivo nebo přispět na veterinární péči. Každý den péče o kočičku přijde zhruba na 30,- Kč - krmivo a léky, na kterých je zvlášť Andulka životně závislá. O Lízinku a Andulku (viz Dumka z 25.března 2002) pečuje Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.
Prosba o pomoc s osleplou kočičkou
Naša 5 ročná mačička Mojsa stratila úplne zrak. Prosím o akúkoľvek radu a nápad, ktorý by našej Mojse uľahčil život. Napíše prosím Dumce. Ďakujem Eva
Prosba o pomoc s umístěním Lízinky
Kdo by si chtěl a mohl vzít Lízinku, o které Dumka psala naposled ve čtvrtek 24.1.2002 nechť napíše Dumce, která to pak předá paní Jirkové. Děkuji

 
 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci