Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI: Nabídka pejsků z Azylu PES v Krásném Lese (Zuzana S. Fenclová)
 
7.10.
Kočičí chutě Matýska a Mišule (Eva B.)
2.10.
Mají kočky hudební sluch? (Jiří Doležal)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Kočičí chutě Matýska a Mišule

Micinka sedí na schodech (12 kB) Můj manžel tvrdí, že jsem brutální panička, která zvířátkům nedopřeje žádnou dobrůtku :-/. Ta moje "brutalita" se nejdřív projevovala tři roky u našeho maltézského mrňouse Matýska, který byl od útlého věku krmen granulemi. Vitální s Pedigree rozhodně není, něco takového by nevzal do úst :-).

Jehněčí s rýží nebo losos s rýží od Puriny, to je to pravé. K tomu nejrůznější psí mlsky a piškoty. Je pravda, že veterináře vídáme jednou ročně při očkování, což u psů živených vším možným není tak docela pravidlem. I když - co všechno kdy dostal od páníčka, když nejsem doma, to ani nechci vědět...
Micinka sedí u stěny domu (10 kB)
Když jsme Matýskovi před 2 lety pořídili černou kočičí kamarádku Mišuli, zkoušela jsem to samozřejmě taky s granulemi. Má stejně vybraný vkus jako Mates, Whiskas by nevzala do úst :-), takže mají stejnou značku-kočičí Purinu považuje za příjemný doplněk toho ostatního - to jest malých konzerviček (pytlíčky Whiskas považuje za nepoživatelné).
Obliba je v přímé úměře k ceně a pokud dostane stejnou příchuť 2x za sebou, její pohled je velmi výmluvný - ty taky nejíš pořád to samé :-/. Takže obíhám prodejny, abychom mohli střídat Shebu s tuňákem, další "lepší" značku s tuňákem a krevetami, Whiskas Delicatesse, Shebu s králíkem...
No a k tomu si zakousne to, co nestačíme uhlídat - makovou Telku miluje, olivy jsou úžasná lahůdka! Musela jsem koupit velký talíř se skleněným poklopem, abych mohla manželovi připravit snídani, než jdu do práce a i tak stačí, aby udělal krok od stolu a Mišule už je na stole a ochutnává :-).
Občas ani není nutno odcházet - svíčkovou olizuje klidně z talíře a vůbec jí nevadí náš patřičný slovní doprovod...
Když jsem si ji brala od jejího páníčka, upozorňoval mne, že její máma má úžasnou spolupráci s jejich psem - kočka vyskočí na linku, poživatelné věci shodí na zem a pak se se psem podělí :-).
Mišuli jsou dva roky a je velmi málo míst v bytě, kde ještě nebyla. Lednice a kuchyňská linka jsou mezi nimi. Pevně doufám, že to tak zůstane.
Micinka na schodech číhá (12 kB)
Zavítala jsem na "Dumku" dnes poprvé a moc mne potěšilo, že nemám jenom já takovou zmlsanou Mišulku, když to srovnávám s ostatními články, tak jsou zřejmě ty naše kočičí kamarádky všechny stejné :-))).
Ti naši miláčkové jsou úžasně legrační, jsou stejně velcí, Mates je úplně bílý a Mišule úplně černá s "náhrdelníčkem" bílých chloupků vpředu na krku. Jakmile se zvednu a jdu do kuchyně, přiletí oba za mnou a začnou se mi plést pod nohy, což jim jde oběma moc dobře.
Když už mi jdou hodně na nervy, tak jim začnu vykládat, že půjdou do útulku pro zlobivá zvířátka a že tam nejsou ani postýlky, ani piškůtky, ani dobré papání. Barvitě jim to vylíčím, Mišule zvedne hlavu, podívá se na mne a velmi důrazně řekne to svoje "", což říká vždycky, když se mnou nesouhlasí.
Tak dám Matesovi psí sušenku a Mišuli kočičí vitaminový bonbónek a je po útulku :-).

Eva B.          

P.S.: Dnešní povídání jsem doplnil obrázky vděčné Micky.
Kočička bez ocásku hledá domov
Ráda bych poprosila čtenáře Dumky o pomoc. Minulý pátek jsme před dveřmi do bytu našli asi pulroční kotátko s poraněným ocáskem - kus ho chyběl a pahýlek mělo krvavé mokvavý. Sháněla jsem pomoc u městské policie, která v Brně provozuje útulek, ale hlídka přijela jen proto, aby mi řekli, že berou jenom psy, protože kočky nejsou nebezpečné :-/ (i když na stránkách městského útulku píšou, že se starají o všechna zvířata).
Pomoc jsem našla v soukromém útulku v Brně - Lesné, kde v sobotu kotě ošetřili a zatím umístili, ve čtvrtek mu byl ocásek odstraněn a bude to bobtailek. Je to hezká kočička, mourek s bílou špičkou na čumáčku a jantarovýma očima. Je přítulná, mazlivá, na lidi zvyklá, naučená na písek. Nejspíš si ji někdo přivezl z prázdnin a teď vyhodil :-(.
Je mi jí hrozně líto, protože z oší jí kouká důvěra v lidi a někdo ji takto zradil :-(((. Hledám někoho, kdo by se jí ujal. Já bych si ji nejraději vzala sama, ale máme doma osmiletého kocoura, který byl z přítomnosti další kočky téměř nepříčetný a nemluví s námi doteď.
Pokud by se našel někdo, kdo by se kočičiky ujal, ať mě kontaktuje na mail JMalanikova@seznam.cz, já už bych mu dala kontakt na útulek. Nebo mi alespoń poraďte, jak zařídil, aby si ten náš kocour na kotě zvykl.
Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.
Jitka Maláníková          

 

 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), zatím poslední bylo od paní Evy B..

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 18.září 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Přijďte v neděli 19. října od 10 do 17 hodin do KC Zahrada v Praze 4
(od metra Chodov vás povedou šipky) na

16. Umisťovací výstavu koček z útulku

O Vaši pozornost se bude ucházet několik desítek opuštěných koťátek i dospělých koček z Kočičího Azylu PSOZ (Radlická 108, Praha 5). Sebemenší byt je větší, než přeplněný útulek… Prosíme, pomozte.

Vstupné na celou akci: KOČIČÍ KONZERVA

Akci pořádá Pražský spolek ochránců zvířat spolu s časopisem Naše kočky. Veškerý výnos půjde ve prospěch opuštěných a týraných koček.
Součástí 16. umisťovací výstavy bude i první ročník soutěže krásy domácích koček - MISS KOČKA. VŠE O SOUTĚŽI, VÝSTAVĚ A SPOLKU NAJDETE NA www.psoz.org.

Koťata k umístění do dobrých rukou (9 kB)
Nový domov u laskavých lidí hledá 22 kočiček,
o které se stará paní Blažková z Jirkova na chomutovsku. Kočičky, mezi nimiž je i mohutný "sibiřák", perská činčila a krásná dvouměsíční koťátka, jsou vakcinované, kastrované, zvyklé na domácí prostředí. Telefon na paní Blažkovou je 732 201 686, ale pozor, zlobí ji baterka, takže domluva může být složitější. Paní Blažková ocení i materiální, případně finanční pomoc.
Sandra už nový domov našla a Alex stále domov hledá - více se dozvíte a obrázky uvidíte ve středeční Dumce.
V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci