Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  ŽELVY: Želvičky oslavily první rok - část druhá (Marie Crossette)
 
31.1.
Jak Packa o ocas přišel (George Švehla)
17.1.
Obrácená Dixie - symetricky (Renata Žaludová, Jiří Doležal)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 a 2007


Hledání v Dumce
 

Jak Packa o ocas přišel

Packa s poraněným ocáskem (17 kB) Když se tato událost stala, tak náš kočičák Packa měl kolem čtyř let, zdravý apetit, spády jak má být, tedy mózoval po okolních střechách, zahradách a buši a lovil okolní myši a krysy. Zvláště ty krysy, kterých se tu v okolí pohybuje dost a na které je specialista...

Ne že by je žral, to ho ani nenapadne, ale zmordovanou krysu vždy donese na beton na zahradě za prádelnu. To se jako chlubí co dokázal :-). A úlovky nejsou žádní drobečci, až se jeden diví jak to dělá.
Detail Packova poraněného ocásku (10 kB)
Mohu vás ubezpečit, že se správně kočičím přístupem k věci :-/. Svoji kořist morduje postupně a s rozkoší, "hraje" si s ní a když už se skoro nehne, tak ji zakousne.
Sežere ji jen výjimečně, asi když má opravdu hlad.
Packa ovšem není jen kocour bušový, ale i domácí. S rozkoší se dovede rozvalovat na starém polštáři z vysloužilého gauče, který vlastně patří psovi Ferdovi. Tomuto to moc nevadí, má po baráku celkem čtyři a tak se přesune na jiný :-).
Ferda Packu respektuje, i když někdy dovedou spát na jednom polštáři dohromady. A tak jednou přišel Packa ze své ranní vycházky a choval se nestandartně. Byl jaksi nervózní a jaksi podivně pošvihoval svým krásným černým ocasem. Když si konečně lehl na polštář který je u prosklených dveří na balkon, tak si moje žena Míla všimla, že si dává pozor na ocas...
Packův úlovek - zamordovaná krysa (12 kB)
Po ohledání zjistila nějakou ránu asi pět centimetrů od kořene ocasu, co pro husté chlupy nebyla dobře patrná. Tak jsem zaasistoval, kočičáka podržel a provedli jsme podrobnější prohlídku. Kůže i s chlupy kvalitně sklapovaná skoro kol dokola, jen obratle bylo vidět :-(.
Tak tedy telefon Erice, jinak osobní lékařce veškerého našeho dobytka a následná návštěva její ordinace, která je nedaleko, v sousední osadě. Packa byl nervózní a Erika se nám snažila jaksi taktně naznačit že taková zranění se velice těžko hojí a jsou s nimi problémy...
Viditelně si oddechla, když jsme jí řekli, že si myslíme, že by bylo nejlepší ocas kupírovat. Takže Erika hned ožila a začala vysvětlovat výhody tohoto zákroku v dané situaci.
Packa v plastovém límci (8 kB)
Packa tak zůstal v ordinaci a druhý den jsme si dojeli pro kočičáka s asi pěticentimetrovým oholeným pahýlem místo své velice praktické a krásné ozdoby.
Od Eriky dostal na cestu prášky a hlavně plastový límec, aby si na umně zaštepovaný konec ocásku nedosáhl jazykem, po případě zuby.
Choval se celkem klidně a doma usnul na sluníčku na polštáři co je u prosklených dveří na balkon.
Měli jsme obavy jaký to bude mít vliv na Packovu akrobacii po střechách, stromech a balkonovém zábradlí.
Byly zbytečné.
Mohu vás ujistit, že se pohybuje v těchto oblastech se svojí starou jistotou. Mentálně to na vědomí nevzal vůbec, akorát vypadá dost srandovně když se dojde lísat, otírá se o nohy a pomrskává :-) svým, nyní už bohatě ochlupeným pěticentimetrovým pahýlkem.
Kterak Packa k tomuto úrazu přišel byl námět četných spekulací. Od rvačky po stržení kůže při pasírování dírou v nějakém okolním plotě. Ovšem jak se to skutečně stalo jsme se nikdy nedověděli. To je Packovo jedno s mnoha tajemství.

George Švehla, Austrálie (19/1/2007)          

Packa spí s Ferdou na polštáři (14 kB)
 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v předminulém roce (2002). Loňský jediný příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v předloňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Loni první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), druhé bylo od paní Evy B. a poslední předloňské (třetí) povídání od paní Renaty - Běžný jídelníček naší Čárlinky. Loni k palskům i stravě koček zabrousila ve svém povídání paní Růža Vaništová.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení (měření zatím není) najdete 13.ledna 2004, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci