Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  VEČERNÍČEK: Madla a Ťap - dopis Radě ČT (Ferda)
 
19.6.
Naléhavá výzva za šlechtu z Panské zahrady ! (Markéta)
29.5.
Mrnísek II. (Lenka Prokešová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 a 2007


Hledání v Dumce
 

Naléhavá výzva za šlechtu z Panské zahrady !

Koťat se narodilo opravdu hodně... (16 kB)

Jak se taková věc stane? Velmi nenápadně, ačkoli kočkomilové a všichni lidé, co mají zkušenosti čují průser od začátku.. Tak tedy od začátku.
...a to jsou zatím malá (21 kB)

Jedna zahrádkářská kolonie, jedna bouda budka, kde v podstatě nikdo nepřebývá, ale schází se tu pár sociálně slabších lidí. No a taky jedna kočička, které se tahle společnost zalíbí a ona se zalíbí společnosti a tak je kočička krmena. Číča je spokojená, co jí chybí? Je v bezpečí, má relativní domov, má něco do žaludku, asi nic lepšího nepoznala. Nikdo, včetně kočičky, v této partě neví, co znamená slovo "kastrace" a tak jsou tu hned dvě "snůšky" během krátké doby, během kterých se společenství rozroste na počet šest kočiček a jednoho kocourka a tento počet je konstantní celou zimu.
Koťata jsou roztomilá a krásně vybarvená (18 kB)
Přijde jaro, které se spíš podobá létu, dny i noci jako malované, přímo lásky čas... Vrchovatě naplněný lásky čas! Z kočičího milování je tu 14 čtyřtýdenních a 5 desetidenních koťátek, o které už se jejich dobrodinci nejsou schopni postarat, nemají zkušenosti s léčením hnisavých očíček, nemají prostředky a finance na veterinární ošetření, očkování, papání, stelivo… Situace se zdá být bezvýchodná, nebýt však jedné paní, která v Panské zahradě tyto kotěcí jesle objevila, pravděpodobně by byla ještě horší.
Koťata spinkají (14 kB)
Současná situace je taková, že 1) kastrace všech maminek je domluvena s Měcholupským útulkem na náklady MÚ, 2) starší koťata, která už sama papají se odeberou do domácího depozita na doléčení a naučení základních hygienických návyků, aby byla schopna co nejdříve obsadit pár metříčku čtverečních u hodných dvounožců - svých nových páníčků.
A ta naléhavá výzva?
Ta je přece jasná!
Potřebujeme najít těch pár metříčků čtverečních!
Proto všichni, kdo uvažujete o koťátku, zauvažujte, jestli to Vaše vytoužené není zrovínka v té bandě chlupáčů z Panské zahrady! A vy všichni, kdo o koťátku neuvažujete, zauvažujte, jestli nemáte o koťátku uvažovat atd. (viz bod č.1) :-)
Za pár týdnů totiž budeme potřebovat místo i pro ta mladší!!!
Markéta          

P.S.: Zájemci o koťata napište autorce.

 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v předminulém roce (2002). Loňský jediný příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v předloňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Loni první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), druhé bylo od paní Evy B. a poslední předloňské (třetí) povídání od paní Renaty - Běžný jídelníček naší Čárlinky. Loni k palskům i stravě koček zabrousila ve svém povídání paní Růža Vaništová.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení (měření zatím není) najdete 13.ledna 2004, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci