Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  JELENEC: Ještě k jelenci virginskému (Lumír O.Hanuš)
 
12.3.
Kočičky hledající nový domov (Petra Ondráčková)
11.3.
Už je to rok... - Kačenka a Žofka (Z.Hornychová)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Kočičky hledající nový domov

Elsa (5 kB)
Elsa
Je atraktivní čistokrevná sibiřská mramorovaná kočka, 4 letá, očkovaná, kastrovaná, která hledá nový domov v domku se zahradou. Do útulku jí dala její majitelka kvůli alergii dítěte. Elsa je moc milá, přítulná, čistotná, její polodlouhá srst nevyžaduje zvláštní údržbu.

Rezík (7 kB)

Madlenka (6 kB)
Rezík
polobritský rezavý méďa hledá nový domov v bytě. Jsou mu asi 2 roky, je očkovaný, očkovaný, klidné pohodové zvířátko, které Vám bude věrným společníkem.

Madlenka
kočička přišla do útulku naprosto zdecimovaná, v době, kdy měla růst se potýkala s vleklou rýmou a proto už nevždy zůstane vzrůstem "zakrslý králíček". O co je menší, o to větší má elán do života. Miluje hry a miluje lidi, je vhodná i k dětem. Po nemoci má Madlenka zhoršený sluch. Hledá proto vlídného člověka, který by chtěl najít v Madlence kamaráda a odvděčil se jí láskou a zvýšenou péčí.
Kašpar (7 kB)
Kašpar
o kocourkově osudu se můžete víc dočíst v archvivu a na
www.kocky-online.cz, vyhledej heslo Fialova. Je to kocourek odebraný majitelce pro velmi špatné zacházení. Přesto na lidi nezanevřel, jen mu delší dobu trvá, než získá důvěru - potom je to mazlíček, očkovaný, kastrovaný a vhodný do bytu.

Oskar (7 kB)
Oskar
černý kocourek byl také odebrán majitelce pro špatné zacházení. 4 z jejich koček zabili její psi. V malém bytě v centru Prahy měla přes 20 koček a 8 psů ! Kočky byly před psi schované v šuplíkách, kde převážně trávili život. Oskar je očkovaný, kastrovaný a vhodný do bytu, do klidného prostředí, i když je zvyklý na ledacos.

Šimon (7 kB)
Šimon
je další z koček odebraných pro špatné zacházení. Je milý, déle mu trvá, než si získá důvěru, je naprosto čistotný, očkovaný, kastrovaný, vhodný do bytu a v útulku má ještě podobného kamaráda - černě mramorovaného kocourka.

Kirinka
mourovaná kočička nalezená v nedávných mrazech. Očkovaná, kastrovaná, velmi přítulná, vhodná do bytu i domku se zahradou.

Kirinka (16 kB)
Plešulka (6 kB)

Plešulka
opět jedna z kočiček, která se dostala do útulku kvůli týrání - majitelka jí a její společníky mučila hlady. Proto také díky avitaminóze a katastrofálním hygienickým podmínkám přišla o srst. Původně byla a zase bude želvovinová. Plešulka je úžasně přítulná, kastrovaná, očkovaná a přes hrůzy, které zažila miluje lidi... Více o Plašulce je v archivu - kočky z Boleslavi.

Stařík
jak vypadal při přijetí do útulku je vidět v rubrice virtuální adopce. Troska, kostra potažená kůží se zbytky chlupů a poraněnou kůží plnou zánětů a strupů se krčila kdesi v poli na Hluboké. Nedoufali jsme, že vůbec přežije. Nicméně časem se ukázalo, že Stařík není ani tak starý, jako zanedbaný a zdevastovaný. Takhle nemohl dopadnout ani jako toulavý kocour - to je opět zvíře, které někdo úmyslně týral zavřené v malém prostory bez hygieny, jídla vody. Stařík miluje lidi, je v sedmém nebi, když ho někdo chová a nejraději by se už nepustil.

Stařík (7 kB)

Všechny kočičky můžete najít na stránkách Sružení na ochranu zvířat v krajní nouzi, a jak jste si přečetli, byly často odebrané pro týrání. Prosíme - pomozte ! Tel.: 603 225 948, 251 562 334

Petra Ondráčková          


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Další povídání budou snad následovat letos.

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování týkající se vážení a měření najdete hned 16.dubna 2002, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

V Praze na Vinohradech
ve vnitrobloku Polská, U Kanálky, Mánesova a nám. J. z Poděbrad se našel černý asi pětiměsíční kocourek. Je mazlivý, čistotný a majitelé mohou volat na 602 627 705
Prosba o radu - kočky se perou
Máme problém a nevíme na koho se máme obrátit. Doufáme, že nám poradíte. Máme doma dvě kočky. Kocoura 1 rok a kočku 2 roky. Kocoura jsme si pořídili když kočce byl rok. Aby měla kamaráda. Sbližování probíhalo dobře. Po asi týdnu se skamarádili a měli se moc rádi. Kocourek ji nakryl. Koťátka měli být okolo vánoc. Jenomže kočička měla vrozenou vadu dělohy a koťátka se nevyvinula. Musela být operována a děloha ji byla odstraněna. Koťata zemřela. Jelikož ji kocour neustále obtěžoval museli jsme ho nechat také vykastrovat. Nechali jsme si ho v posteli ještě když byl v narkóze a kočka byla celou dobu s ním. Pořád ho olizovala a nechtěla se od něho hnout.
V noci ale když se probudil ho napadla. Moc děkujeme za odpovědi, které posílejte Dumce.
Ivo & Dušana          
P.S.: Celý popis problémů i s Ferdovým pokusem o radu vyšel v Dumce 15.1.2003.
Pomoc pro zaplavené Černošice
První společnost za práva koček, která se v Černošicích stará o zhruba 50 opuštěných koček, postihla během půl roku už druhá povodeň. Organizace nutně potřebuje přenosky na transport zvířat pro další podobné případy, na ty však nemá prostředky. Pomůžete? Více informací najdete na http://sos.kocky-online.cz/
Za případnou pomoc děkuje Zuzana S. Fenclová
Ajda (4 kB)
Měcholupské harcovnice k umístění
V souvislosti s děním v měcholupském útulku se ujalo OS podbrdsko, malá organizace operující zejména na Praze západ, 18 dospělých koček. Přesto, že útulky jsou doslova zaplavené roztomilými koťátky, podařilo se pro osm z těchto dospěláků najít nový domov. Zbývajících deset čeká na laskavé majitele, kteří by jim dali šanci stát se domácími mazly. Nechybí vám doma kočičí přítel? Nabídku těchto kočiček, které se už moc a moc chtějí odstěhovat do stálého domova, najdete na Kočkách-online.
Virtuální adopce
je forma pomoci kočičkám, které nelze bezprostředně předat novým majitelům, protože jsou v dlouhodobém léčení a nebo je dokonce nelze umístit vůbec (mají chronická onemocnění nebo jsou plaché).
Proto tedy nabízíme k virtuální adopci Lízinku a Andulku, u kterých se předpokládá dlouhodobý pobyt v útulku. Ten, kdo kočičku takto adoptuje se na ní může přijít podívat, přinést jí krmivo nebo přispět na veterinární péči. Každý den péče o kočičku přijde zhruba na 30,- Kč - krmivo a léky, na kterých je zvlášť Andulka životně závislá. O Lízinku a Andulku (viz Dumka z 25.března 2002) pečuje Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi.
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci