Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  PSI V útulku pro pejska (Pavel Steiner)
 
11.11.
Muška je umístěná (Marian Gavlák) / Šklíba umístěna (Pavla Lechnýřová) / "Miss Kočka" & 16. Umisťovací výstava koček z útulku (Blanka K.)
6.11.
Co všechno zavinil jeden kocour - část třetí (Marie Crossette)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Muška je umístěná!

Śklíba kouká (7 kB) Na webu Dumky byl inzerát na umístění Mušky z mikroazylu ve Vsi u Frýdlantu. Od pátku 17.10.2003 bydlí Muška v Praze, u nás doma. Na Mušku jsem se byl podívat týden před tím, kdy jsme byli s dětmi v Jizerských horách a v pátek jsem si pro ni jel :-). Zabydlela se u nás tak, jako by tady byla odjakživa. Je to miloušek, ráda se mazlí a je čistotná, hned si našla záchůdek. Budu o ní podávat zprávy.

Marian Gavlák          


Šklíba umístěna

Dne 9.9.2003 jsme se stali hrdými novými ubytovateli kočky Šklíby. Nechci použít slovo "majitel", protože Šklíba se dost dobře vlastnit nedá :-), ale zřejmě se rozhodla, že jí jako nová rodina budeme vyhovovat :-).
Śklíba na okně (10 kB)

Šklíbu jsem objevila vlastně pouhou náhodou, když jsem se uklikla na Internetu. Nikdy předtím jsem kočku neměla, ale protože náš byt je prostorný a do Šklíby jsem se na první pohled zamilovala, bylo rozhodnuto. A to jsem netušila, jak báječná je Šklíba ve skutečnosti...
Prvních pár nocí se jí přece jen trochu stýskalo, a tak skončila u mě v posteli na vlastní dece. Moudře se rozhodla, že mého přítle z nočních smutků vynechá :-))).
Vlastně nám rozdělila funkce hned odpočátku. Mě má na kmení, mazlení a vůbec starání se, přítele na hraní :-). Jinak se ale chová jako pravá šlechtična. Stále nás chce mít pod dohledem a tak se vždy uvelebí na nejfrekventovanějším místě bytu a nechá se překračovat :-).
Na parapetech má už svoje podložky, protože ji baví sledovat dění na ulici a vyhřívat se na sluníčku. Mazlit se moc nechce, jen ráno, tak kolem půl sedmé mi hupsne :-) do postele a na chvilku se z ní stává největší mazlík na světě.
Śklíba spinká (7 kB)
S míčky a myšičkama si hraje jen pokud ji nikdo nevidí, ale ochotně se nechá vyprovokovat k boji se světlem laserového ukazovátka. Zamilovala se do vysavače. Protože neslyší, randál ji netrápí, ale pokaždé, když se u nás uklízí, nechá se ochotně místo denního vyčesávání vyluxovat jemným kartáčovým nástavcem :-). Její předení přitom přehluší i ten výše zmíněný stroj!
Zatím tedy vypadá navýsost spokojeně. Baští všechno, co jí dám do misky a já se snažím, aby její strava nebyla jednotvárná.
Co dodat? Raději nic, utápěla bych se v superlativech :-).

Pavla Lechnýřová          
P.S.: Příkládám pár fotek.


První celostátní výstava
"Miss Kočka"
dopadla skvěle!


Śklíba se myje (12 kB) V neděli 19. října proběhla v KC Zahrada na Pražském Chodově úplně první celostátní výstava koček bez ohledu na jejich původ. Vystaveno nakonec bylo 60 koček z celé republiky, které si přišlo prohlédnout přes tisíc lidí (!). V anketě návštěvníků (odevzdáno 871 platných hlasů) nakonec zvítězil dvouletý kocour Goráč z Prahy 4 (dlouhosrstý mourovatý obr s bílými znaky, vzhledem připomínající norskou lesní kočku).

Miss Sympatie
Návštěvníci své hlasy ale rozdělili tak rovnoměrně, že oproti původnímu předpokladu byly ještě oceněny další 2 vystavené kočky: vicemiss se stala Portia de Canall (Porce z kanálu) z Prahy 6 (skutečně zdařilá zrzavá "porce" kočky) a jako třetí skončil pískovo-mourovaný kocour Kryštof z Prahy 4.

Vítězové "oficiálních" titulů dostali ceny = krmení od firmy VAFO, od našeho spolku a nádherné poháry od Českého svazu chovatelů koček.
Nadmíru příjemným až dojemným překvapením pro náš spolek pak bylo, že většina z nich se rozhodla svých cen v podobě krmení vzdát ve prospěch našeho útulku! Jedna výherkyně mi konzervy přinesla zpátky se slovy "Vy těch koček máte přece jen víc, než já..."

16. Umisťovací výstava koček z útulku

Śklíba hlavou dolů (12 kB) Nového páníčka vyhlíželo asi 50 opuštěných koček z Kočičího Azylu PSOZ (Radlická 108, Praha 5). Úspěšně 24 + 3 kočičky z útulku paní Šeberové (Praha 8), která nám laskavě půjčila výstavní klece. Celkem tedy přímo na naší akci našlo nový domov 27 koček!

Ještě pár potěšujících výsledků:

  • vybralo se 20 tis. Kč
  • návštěvníci přinesli hromady kočičích konzerv a sušenek - naplnili jsme s nimi až po střechu 4 velká auta
  • náš spolek byl obdarován velkými dřevěnými prolézadly, hromadou krmení od sponzorů a i ostatních účastníků výstavy

pro Dumku Blanka K.          

P.S.: Výstava měla skutečně ten průběh, který jsem si od ní slibovala - tedy že vystavované kočky pomohly těm bez domova - ať už konzervami - vstupným, které jsme díky jim získali, nebo i určitým upozorněním na to, že i z kočičky původně zcela ubohé, vyroste nádherný kus, který pak třeba i získá ocenění.
Představte si, že cca polovina vystavovaných byli nalezenci!!! To je vlastně dobrá zpráva i o lidech, kteří se jich ujmuli!

 

 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos první povídání poslala paní Klára a jmenovalo se Kočičí chutě (a nechutě), zatím poslední bylo od paní Evy B..

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete 18.září 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Hledáme urychleně dobrou duši,
která by dočasně poskytla zaopatření rezavému kotěti. Místo jeho výskytu: Brno, Botanická ulice. Kotě je narozené na ulici. Věk tak kolem 3 měsíců. Dosavadní odchyt koťat u nich ukázal na začervení, svrab a špatnou výživu. Jiné zdravotní problémy žádné. Nedostává se místa pro rezavého prcka a tak hledáme člověka ochotného pomoci. Kotě by bylo po přeléčení, odčervení a očkování inzerováno a umístěno. Pokud zůstane v této zimě venku, nemusí přežít a i kdyby mělo to štěstí, máme zase zbytečně o jednoho bezdomovce v Brně vic.
Můj tel.č. 603 504 660, Elen Maňasová      
Daruji z důvodů zjištěné alergie
na kočičí srst devítiletého, kastrovaného, perského, bytového kocoura, který nikdy nepobíhal venku a je naučený chodit na kočičí záchod. Má rád klid, dětem neublíží, ale nemá rád jejich "tahání" a nesmí se koupat, to mu nedělá dobře. Myslím si, že by mu bylo dobře u někoho, kdo ho přijme za součást svého života, kdo se třeba nerad vrací do prázdného bytu, komu bývá občas smutno.
Marie Heřmánková, 602 954 210      
V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci