Dumka je kočka Dumka - kočičí stránky
Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně (od října 2002 kromě pondělí a pátku). Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
    V PET si dnes přečtete:  HADI: Hadí tanec (Ivana Jirková)
 
12.8.
Za Zrzečkem (Jana Šnebergrová) / Poradíte mi co s kočičkou o dovolené ? (Renata M.) / Pokus o radu - rodina na dovolené (Ferda)
7.8.
Paní na hlídání (Ivana Jirková)
Letošní archiv Dumky, archiv 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Za Zrzečkem

Nebude to tentokrát vůbec veselé, bohužel. Jela jsem s manželem, synem a vnučkou na dovolenou. Moc jsem se těšila, ale také jsem měla starost o kočičky. Moje milovaná Kikinka je strašně smutná když jí opustím na déle než jeden den. Nikinka to snáší celkem dobře, je ráda sama.
Ale nakonec byly naše kočičky v naprostém pořádku, a dokonce ani Kikinka nebyla uražená a smutná jako jindy. No a Čárlí? Ten si nakonec zamiloval Zrzečka a stali se z nich dobří kamarádi. Bylo moc veselé je pozorovat, jak si dokázali hrát. I ten starý důchodce Čárlí, se dokázal rozdovádět jako malé kotě.
Bohužel už je zase bez parťáka. Náš malý kamarád Zrzeček zahynul. Nevím jak, patrně ho srazilo auto. Neví to nikdo. První ho uviděla ležet na zemi u silnice vnučka sousedky. Řekla to Pavlovi a ten pro něj běžel, ale...
Na kocourkovi nebylo nic vidět, takže si nejsme zcela jistí jak vlastně zahynul. Je nám to moc líto všem. Nikdy na něj už nezapomeneme. Byl to miloučký rošťák.
Vzpomeňte si s námi.
7.8.2003, Jana Šnebergrová  


Zrzeček (8 kB)


Poradíte mi co s kočičkou o dovolené ?

Mourinka odpočívá na stole (12 kB) Mám prosbičku. Pomohl by mi někdo poradit, případně najít nějaké příspěvky z minulosti, o tématu - odjezd na dovolenou bez kočičky - co s ní - co je pro ni nejlepší - jak ji co nelépe zajistit. Nebo případně zkusit toto téma v některé nové Dumce, abych se dozvěděla zkušenosti a rady od jiných. Moje kočička je na mě citově dost závislá a já na ní o nic míň, tak se našeho dvoutýdenního odloučení dost bojím.

Renata M.          


Pokus o radu - rodina na dovolené

O tématu "kam s kočkama" bylo na Dumce už pár příspěvků - poslední od paní Šmídové, kterak dala část svých koček do kočičího hotelu...

Zájemcům o toto téma doporučuji se také podívat do archivů jednotlivých roků a projít to podle názvů - já to nedělám jinak :-).
Existuje několik způsobů. Nejlepší je, když může kočka zůstat ve svém prostředí, které zná, a krmí ji někdo, koho také zná (čím víc, tím lépe - lze ji před dovolenou na pečovatele zvyknout).
Mourinka odpočívá na židli (10 kB)
Druhou jen o malinko horší možností je, když kočka jede s majitelem (to není obvykle o dovolené realizovatelné...).
Třetí možnostá je odvézt kočku k pečovateli, kterého zná (viz první možnost).
Případně pak čtvrtá - umístit jí do kočičího hotelu, kde zase dobře znají různé kočky :-).
Pořadí záleží na povaze kočky a je potřeba ho posuzovat individuelně.
Důležité je naspat novému pečovateli, co má dělat: kdy ji a čím krmit (krmení připravit s nějakým rozumným přesahem), kdy a jak dávat pít (jestli jí vodit jí k misce s vodou) - takovej nějakej manuál :-)), že je třeba uklízet bedýnku vždy, když se v ní něco objeví... Manuál se hodí určitě i v hotelu, protože důležité je pokusit se zachovat rituály - a to i v cizím prostředí.
Samozřejmě přivítám a uveřejním i další příspěvky a odpovědi k tématu "dovolená a kočky", pokud je pošlete na adresu Dumky.

Ferda          

P.S.: Dnešní otázku i pokus o odpověď doplnily fotky odpočívající :-) Mourinky Jany Müllerové.
 

 
 


Paní Šmídová
navrhla, že by bylo docela zajímavé, kdyby čtenáři Dumky napsali příspěvky o tom, jak jejich miláčkové byli dlouho mimo domov a jaká je nejdelší doba, za kterou se jejich kočičky zase vrátily. Raději však příběhy s dobrým koncem, jako byl ten o Františkovi, který tenhle nápad inspiroval...

Nejnovější výzkum koček vyprovokovala :-) Marie Crossette, když ve dvou pokračováních (1 a 2) popsala skoky svých koček. Odkazy na dalších devět povídání vyšlo v minulém roce (2002). Letos první příspěvek (celkově desátý), poslal Jiří Doležal.

Zkušenosti s tradičními i netradičními pamlsky jak si je oblíbili Vaši chlupatí miláčci můžete posílat Dumce. První příspěvek na toto téma si přečtete v povídání Maxi Marysko, druhý od Dagmar Milatové, třetí od Magdy, čtvrtý od Ivany Jirkové. Celkem jich loni (2002) a předloni (2001) vyšlo v Dumce dvacet šet (26). Úplný seznam najdete v loňském roce, specialně ale doporučuji třicáté páté povídání od Jitky - jmenuje se Dieta podle Kočky. Letos zatím poslala povídání jen paní Klára a jmenoval se Kočičí chutě (a nechutě).

Kdo v tabulce měr a vah koček nemá ještě svého miláčka, musí Dumce jeho míry poslat - měr i vah bylo HODNĚ, ale momentálně to vypadá tak, že jsou všechny dostupné kočky a kocouři změřeni a do tabulky zapsáni :-). Poslední pokračování (a letos první) týkající se vážení a měření najdete hned 17.července 2003, jakož i archiv měření a vážení, který je v přehlednější podobě na konci tabulky.

Koťata k umístění do dobrých rukou (9 kB)
Nový domov u laskavých lidí hledá 22 kočiček,
o které se stará paní Blažková z Jirkova na chomutovsku. Kočičky, mezi nimiž je i mohutný "sibiřák", perská činčila a krásná dvouměsíční koťátka, jsou vakcinované, kastrované, zvyklé na domácí prostředí. Telefon na paní Blažkovou je 732 201 686, ale pozor, zlobí ji baterka, takže domluva může být složitější. Paní Blažková ocení i materiální, případně finanční pomoc.
V Praze 6 na Hanspaulce se zběhla kočka
Stalo se to 21.7.2003. Je jí 8 let, váží kolem 3 kg. Je celá černá s malým bílým slintáčkem pod krkem, má hodně huňatý ocásek i celou srst. Je to kočka domácí, kteřá nechodí ven, takže nezná okolí a proto asi netrefí domů. Jmenuje se Jácinka, když chce tak na to i slyší. Má ráda olivy bez pecky, kukuřici a protože ostře sleduje televizní reklamy, tak taky Whiskas - ostatní kočičí krmivo pořádá s despektem, ale kyž je hlad... Kontaktní telefon 604 312 812. Děkuji!
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi psala v Dumce paní M. Marysko a po roce také paní Marie Crossette. Jak lze případně Nadaci přispět se dozvíte zde.

 

 
    Jste     čtenář(ka) Dumky od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Kočky a koťata Odkazy na Dumku a PET pro jiné WWW stránky Zvířátka a domácí mazlíčci